Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wstrzymano prace nad Unsung Story - po zebraniu 660 tys. dolarów

Kolejna porażka z Kickstartera.

Unsung Story, taktyczna gra RPG od twórcy Vagrant Story i Fantasy Tactics, nie jest już rozwijana, choć w styczniu 2014 roku w serwisie Kickstarter na projekt pozyskano ponad 650 tysięcy dolarów.

Unsung Story to nadal głównie grafiki koncepcyjne

Pewną wskazówką na temat niepowodzenia tytuły mogły być cele rozszerzone, do których nigdy nie dotarto. To między innymi 1,5 mln dol. za wersje konsolowe czy 2,25 mln za nowy tryb rozgrywki.

Takie propozycje zdają się wskazywać na to, że deweloperzy zakładali pozyskanie znacznie większej sumy na Kickstarterze, co tylko potwierdzają późniejsze problemy przy pracach, o których wspominaliśmy we wrześniu.

Od kampanii minęły już dwa lata, a produkcję planowano pierwotnie na lipiec ubiegłego roku. Ostatnia aktualizacja od twórców potwierdza to, czego gracze się spodziewali - projekt został bezterminowo zawieszony.

„W ostatnich miesiącach napotkaliśmy na problemy, wpływające na harmonogram i postępy w pracach” - czytamy w komunikacie studia Playdek. „A także na przyszłość naszej firmy.”

Okazuje się, że od czasu ostatniej aktualizacji - w październiku 2015 roku - ze studia odeszło kilku kluczowych pracowników, a pozostali deweloperzy muszą skupić się na innych projektach, przynoszących zyski.

„Mamy obecnie jeden zespół, zdolny zajmować się pojedynczym projektem, a z finansowego punktu widzenia musimy skoncentrować się na kilku produkcjach, które możemy wydać przed Unsung Story.”

Gra nie jest więc oficjalnie anulowana, a twórcy postarają się zaangażować do pomocy osoby z zewnątrz. Przyszłość tytułu jest jednak mało optymistyczna. Jak można oczekiwać, użytkownicy Kickstartera domagają się zwrotu pieniędzy. Tu także - w obliczu kłopotów studia - nadzieje są raczej płonne.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze