Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kickstarter: taktyczna gra RPG od twórcy Vagrant Story i Fantasy Tactics

AKTUALIZACJA: Gra sfinansowana.

Aktualizacja: Na kilkanaście godzin przed końcem zbiórki, twórcom Unsung Story: Tale of the Guardians udało się osiągnąć zakładany cel na poziomie 600 tys. dol. Licznik zatrzymał się na 660 tys.

„W nadchodzących miesiącach będziemy nadal dzielić się wiadomościami na temat postępów w pracach, także na naszej stronie” - napisał przedstawiciel studia Playdek.

*

Oryginalna wiadomość: Yasumi Matsuno, znany najlepiej jako projektant Final Fantasy Tactics oraz Vagrant Story, pracuje wraz ze studiem Playdek nad nowym, taktycznym RPG. Pieniądze potrzebne na produkcję twórcy chcą pozyskać na Kickstarterze.

Akcja Unsung Story: Tale of the Guardians rozgrywa się w świecie fantasy, znanym jako Rasfalia. Gra opowie historię 77 lat wojny z perspektywy różnych postaci - każdy bohater wystąpi w jednym epizodzie, składającym się z kilku etapów, obejmujących lata, a czasami całe dekady. Często na drodze spotkamy osoby poznane już we wcześniejszych epizodach.

Walka odbędzie się w turach, na trójwymiarowych mapach. Gracze otrzymają pełną kontrolę nad kamerą, a jednostki podzielone zostaną na klasy i profesje.

Osoby wpłacające 20 dol. (ok. 61 zł) otrzyma wersję PC, Mac, iOS i Android. Premierę zaplanowano wstępnie na lipiec 2015 roku. Za 50 dol. (ok. 152 zł) gracze dostaną także cyfrowe wersje poradnika, ścieżki dźwiękowej i plakatu.

Na konta twórców przelano już ponad 193 tys. dol. - celem jest 600 tys. Zbiórka zakończy się 14 lutego.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze