Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Problemy ze sfinansowaną na Kickstarterze grą Unsung Story

Brakuje pieniędzy i deweloperów.

Unsung Story - taktyczna gra RPG od twórcy Vagrant Story i Fantasy Tactics - zapowiadało się na całkiem interesującą propozycję, co znalazło także odzwierciedlenie w licznych wpłatach na Kickstarterze, podczas zbiórki w lutym 2014 roku. Teraz produkcja ma jednak problemy.

Screen z wczesnej wersji

W najnowszej aktualizacji - pierwszej od kilku miesięcy - deweloperzy informują o zmianach planów w kwestiach rozgrywki czy daty premiery.

„Na początku tego roku studio Playdek przeszło przez trudniejszy okres finansowy, co zmusiło nas do zredukowania zatrudnienia w kluczowych obszarach” - napisał Joel Goodman, szef firmy.

Zwolniono między innymi osoby odpowiedzialne za rozwój silnika i inne aspekty technologiczne, a teraz studio musi „dostosować” się do zmian. Gra miała pierwotnie ukazać się w lipcu tego roku, ale teraz plany mówią o publikacji wersji beta, i to dopiero w czerwcu przyszłego roku.

Co więcej, beta ma koncentrować się na sieciowym trybie rywalizacji pomiędzy graczami, czego nie zapowiadano w ogóle podczas kampanii na Kickstarterze. Gra miała być taktyczną produkcją RPG, współprojektowaną przez Yasumi Matsuno, znanego najlepiej jako twórca Final Fantasy Tactics.

„Przepraszamy, ponieważ wydaje się, że większość z was jest zaskoczona, choć aspekt PvP był w planach od samego początku. Ten tryb nie wpłynie negatywnie na wrażenia z kampanii dla pojedynczego gracza” - zapewnia Goodman.

Unsung Story: Tale of the Guardians zebrało w lutym 2014 roku ponad 650 tysięcy dolarów, lecz wspierający użytkownicy szybko zaczęli narzekać na brak aktualizacji od twórców. Platformy docelowe to PC, Mac, iOS i Android.

Obecnie prace postępują „wolniej niż oczekiwano”, ale ukończono między innymi założenia scenariusza dla pierwszych pięciu odcinków, koncepty lokacji, bazowe założenia silnika i grafiki oraz najważniejsze elementy wspomnianego trybu sieciowego. Wydaje się jednak, że to niewiele - zbiórka zakończyła się niemal 20 miesięcy temu.

Masz chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze