Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Współtwórca pierwszego Xboksa jest sceptycznie nastawiony do Oculus Rift

Ed Fries nie widzi sukcesu rzeczywistości wirtualnej na masowym rynku.

Ed Fries, w przeszłości wiceprezes Microsoftu, odpowiedzialny za gry na pierwszego Xboksa, wypowiedział się na temat Oculus Rift. Menedżer jest sceptycznie nastawiony i nie spodziewa się, że urządzenie rzeczywistości wirtualnej osiągnie sukces na masowym rynku.

„Hardcore'owi gracze kochają nowinki techniczne i są gotowi zrobić niemal wszystko dla takich doświadczeń, więc tutaj Oculus Rift ma szansę na sukces” - wyjaśnił podczas rozmowy z użytkownikami serwisu Yabbly.

„Standardowi użytkownicy są jednak inni. Biorąc pod uwagę, jak małym powodzeniem cieszyły się trójwymiarowe telewizory z okularami, jestem sceptycznie nastawiony co do tego, czy zwykły konsument będzie chciał założyć coś takiego na głowę” - dodał (dzięki, CVG).

„Po obserwowaniu spektakularnej porażki 3D TV kilka lat temu, jestem sceptycznie nastawiony do VR” - napisał w odpowiedzi na inne pytanie. „Przynajmniej jeśli chodzi o szeroki rynek. Ale dla zaangażowanych graczy - kto wie? Może technologia wypali i przyniesie nowe doświadczenia.”

Firma Oculus VR, odpowiedzialna za Oculus Rift, została ostatnio przejęta przez Facebook, za 2 mld dol. Plany związane z rzeczywistością wirtualną ogłosiło ostatnio Sony, zapowiadając Project Morpheus. Nieoficjalne doniesienia mówią także o Microsofcie, który miał przejąć studio zajmujące się rzeczywistością rozszerzoną.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze