Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wspólne serwery Minecrafta dostępne w wersji beta

Na PC i Androida.

Zapowiedziana na targach E3 aktualizacja umożliwiająca wspólne granie w Minecrafta na różnych platformach sprzętowych jest już dostępna w wersji beta na PC z Windows 10 i na Androidzie.

Posiadacze Xbox One dołączą „w nadchodzących dniach”.

Są i pieski

Łatka o nazwie Better Together Update w pełnej wersji ukaże się jesienią. Także na Nintendo Switch, choć na tym urządzeniu nie odbędą się testy beta.

Aktualizacja wprowadza także szereg innych elementów, które jeszcze nie pojawiły się na konsolach, jak kolorowe szkło, papugi czy opcja konwersji światów pomiędzy platformami.

Osoby zainteresowane wspólną zabawą na PC powinny pobrać Minecraft Better Together Update za pośrednictwem aplikacji Xbox Insider Hub w Windows 10.

Na Androidzie należy za to skorzystać z linku, wcisnąć niebieski przycisk i poczekać na aktualizację gry w Google Play Store. Wcześniej należy oczywiście zainstalować Minecraft: Pocket Edition.

Nasze światy staną się automatycznie dostępne do rozgrywki multiplatformowej. Jeśli wkraczamy do lokacji wygenerowanej na Xbox One i Nintendo Switch (gdzie obowiązują inne limity), ta zostanie automatycznie rozszerzona, gdy dotrzemy na skraj.

Posiadacze PS4 obejdą się smakiem. Dlaczego? Chodzi o bezpieczeństwo dzieci, podobno:

- Musimy zdawać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności w stosunku do bazy użytkowników. Obaj wiemy, że miłośnicy Minecrafta to wszystkie grupy wiekowe, ale także bardzo młode osoby. Musimy bardzo ostrożnie podejść do otwierania użytkowników - bardzo często dzieci - na zewnętrzne wpływy, których nie możemy kontrolować - tłumaczył Jim Ryan z Sony na targach E3.

Tymczasem logowanie do Minecrafta wymaga konta Xbox Live - także na Nintendo Switch. Część graczy sugeruje, że japońska korporacja nie chce po prostu promować konkurencyjnej usługi.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze