Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

World War 3 będzie darmową grą FPS od polskiego The Farm 51

Studio zwiększa zatrudnienie.

World War 3 to darmowa, sieciowa strzelanka z widokiem z oczu bohatera, rozwijana przez polskie studio The Farm 51.

Get Even

O projekcie wspominamy już nie pierwszy raz, ale dopiero teraz ujawniono - roboczy - tytuł gry. To jednak wszystkie szczegóły, pochodzące z najnowszego raportu finansowego firmy z Gliwic, podsumowującego okres od początku lipca do końca września.

„Trzeci kwartał był w zgodnej opinii całego zarządu najbardziej intensywnym pod względem produkcyjnym kwartałem w historii spółki” - czytamy w komunikacie prezesa Roberta Siejki.

Studio rozwija obecnie także „edukacyjno-rozrywkowy” projekt Czarnobyl przeznaczony na urządzenia rzeczywistości wirtualnej oraz finansowaną przez Bandai Namco strzelankę Get Even o bardziej „standardowych” założeniach.

„Projekt wszedł w ostatnią, najbardziej intensywną fazę produkcji, kiedy to scalane są wszystkie elementy audiowizualne z mechaniką gry” - czytamy o tej drugiej grze. „Prace graficzne nad projektem dobiegają końca, obecnie optymalizowana jest jakość grafiki i płynność rozgrywki.”

Na temat World War 3 dowiadujemy się jeszcze, że gra tego typu „musi być szczególnie dobrze zaprojektowana” i „wymaga od zespołu deweloperskiego całkowicie nowych umiejętności”.

„W tym aspekcie możemy się już pochwalić pierwszymi sukcesami w postaci pozyskania pracowników z Białorusi oraz Ukrainy, którzy mają bogate doświadczenie przy projektach z segmentu F2P” - ujawnia Siejka. „W związku z produkcją WW3 wzrosło również zatrudnienie w spółce - do historycznych 75 osób.”

The Farm 51 kontynuuje też współpracę z Polską Grupą Zbrojeniową, tworząc tajne projekty dla wojska, ale także korzystając z pomocy konsultantów podczas prac nad World War 3.

W trzecim kwartale tego roku, w obliczu intensywnych prac deweloperskich i braku premier, firma z Gliwic zanotowała stratę na poziomie 401 tysięcy złotych, w porównaniu z 853 tys. zł zysku w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Nudzisz się? Zobacz także:

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze