Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Plany The Farm 51: rzeczywistość wirtualna i gra Free to Play

Nie tylko Get Even.

Polskie studio The Farm 51 w podsumowaniu zakończonej konferencji GDC ujawniło część swoich planów na przyszłość. Poinformowano między innymi o pracach nad tytułem Free to Play.

Get Even

Przedstawiciele firmy z Gliwic udali się na imprezę w San Francisco głównie po to, by rozmawiać z partnerami w kwestii rozwijanej technologii rzeczywistości wirtualnej - Reality 51.

„Mocno zacieśnia się nasza współpraca z Nvidią, która w ostatnich miesiącach wsparła sprzętowo nasz zespół produkcyjny. Mamy za sobą również wstępne rozmowy o wejściu na platformę tej firmy, Shield” - napisano na oficjalnej stronie.

„Spotkaliśmy się też z globalnym wydawcą gry Get Even w celu omówienia najbliższych ruchów produkcyjnych i marketingowych oraz kilkoma innymi firmami, z którymi rozmawialiśmy o niezapowiedzianym jeszcze oficjalnie projekcie Free to Play” - czytamy dalej.

Strzelanka Get Even to zapewne główne zajęcie zespołu z Gliwic. Nowatorska produkcja stawia na fotorealizm i szerokie zastosowanie trójwymiarowego skanowania powierzchni.

Gra otrzyma wsparcie dla zestawów rzeczywistości wirtualnej, co ogłaszano już w kwietniu ubiegłego roku. „Urządzenia VR bardzo pasują do naszej wizji i koncepcji Get Even” - ogłaszano wtedy. Nie wiadomo jednak, czym jest wspomniana technologia Reality 51.

Wirtualna rzeczywistość w wizji The Farm 51

„Zainteresowanie wizualnym realizmem Get Even oraz technologią zastosowaną dla jego osiągnięcia sprawia, że prace rozwojowe nad technologią znaną dziś jako Reality 51 prowadzone są z myślą uczynienia z niej nowego, niezależnego od branży komputerowej źródła dochodów” - napisano w najnowszym komunikacie giełdowym.

Takie sformułowanie zdaje się sugerować, że The Farm 51 planuje wykorzystać trójwymiarowe skanowanie powierzchni dla zastosowań VR także poza grami. Nie byłoby to nic nowego dla firmy z Gliwic, która ma w dorobku współpracę z wojskowym Ośrodkiem Badawczo-Rozwojowym Urządzeń Mechanicznych - OBRUM.

Oficjalna prezentacja technologii ma odbyć się najpewniej w połowie kwietnia - dowiedział się Eurogamer.pl.

Ujawniono także, że Get Even znalazło zewnętrznego wydawcę, którego jednak nie wymieniono z nazwy. Tajemniczy podmiot pomaga nie tylko pod względem finansowym.

„Zaangażowanych zostało szereg międzynarodowych kooperantów wskazanych przez Partnera, w tym scenarzyści z doświadczeniem w pracy zarówno w branży gier jak i przy produkcjach filmowych oraz kompozytorzy i dźwiękowcy, mający na swoim koncie współpracę przy projektach gier światowej klasy” - czytamy w komunikacie.

Przedstawiciel The Farm 51 zdradził w komentarzu dla Eurogamer.pl, że to „jeden z największych wydawców na świecie”. Nazwa pozostaje tajemnicą ze względu na trwające negocjacje kontraktowe.

Firma przyznaje, że wyniki osiągnięte przez ostatni tytuł - Deadfall Adventures - nie były „satysfakcjonujące”.

Niewiele wiadomo także na temat wspomnianego projektu Free to Play. Wspomniano jedynie, że mamy najpewniej do czynienia z produkcją typu „Shooter MMO”, czyli sieciową strzelanką. Pierwsza prezentacja najwcześniej w drugiej połowie roku.

Get Even

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze