Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

World of Tanks otrzyma tryb rozgrywki z potyczkami „30 na 30”

Ogromne pole bitwy.

Studio Wargaming poinformowało, że we współpracy z austriackim Bongfish przygotuje kolejny tryb rozgrywki dla popularnego World of Tanks, nazwany Linia Frontu (ang. Frontline).

Nowa opcja zabawy wyróżni się ogromną skalą starć. Najważniejsze cechy to walki 30 na 30 graczy, pola bitew w rozmiarze 9 km2 oraz zadania: jedna drużyna atakuje, druga broni określonego terytorium.

Więcej czołgów

Z wczesną wersją nowego trybu gry mogą zapoznać się już gracze skupieni wokół serwera testowego - Piaskownica.

„Gracze już od jakiegoś czasu pytają o możliwość gry w większych drużynach, na rozleglejszych mapach, z nowymi opcjami walki” - zapewnia Milos Jerabek, dyrektor rozwoju World of Tanks.

Jak dodaje producent, podjęcie współpracy z zewnętrznym studiem pozwoli twórcom z Wargaming skupić się na ulepszaniu kluczowych elementów technicznych i mechaniki, nie na nowym trybie.

Poniżej dziennik deweloperski dotyczący trybu Frontline:

„Pracujemy nad Linią Frontu od jakiegoś czasu” - wyjaśnia Michael Putz, założyciel i prezes firmy Bongfish. „Uwielbiamy rozgrywkę w World of Tanks i otwarte przestrzenie.”

Austriackie studio odpowiadało w 2013 roku za Motocross Madness, lecz skupia się właśnie na „zakulisowej” współpracy z innymi firmami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze