Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wolfenstein 2: The New Colossus - sekrety: Nowy Orlean - rejon ulicy Bienville

Znajdźki: złoto, karty gwiazd, grafiki koncepcyjne, nagrania, zabawki dla Maxa.

Poniżej przedstawiamy ogólne informacje na temat znajdziek i sekretów W Wolfenstein 2: The New Colossus. Część z nich znajdujesz w trakcie kampanii, ale do niektórych należy powrócić podczas wykonywania misji uberdowódców.Dostęp do nich uzyskujemy dzięki odnajdywaniu szyfrów i aktywowaniu ich w maszynie o nazwie Enigma.

W drugiej części bieżącej strony znajdziecie dokładny opis wszystkich sekretów, które można znaleźć w Nowym Orleanie, a konkretnie w rejonie o nazwie ulica Bienville. Pamiętaj, że aby zdobyć wszystkie przedmioty musisz ten rejon odwiedzić przynajmniej dwukrotnie.

Znajdźki pojawiające się w grze:

 • Złoto (50 sztuk)
 • Karty gwiazd (75 sztuk)
 • Grafiki koncepcyjne (50 sztuk)
 • Nagrania (10 sztuk)
 • Zabawki dla Maxa - dostępne jedynie w misjach uberdowódców (15 sztuk)
 • Trupie karty - za zabijanie oficerów w msjach uberdowódców (16 sztuk)

Gdyby w kolekcjach coś się nie zgadzało, to warto pamiętać, że po zdobyciu 15 trupich kart na mapie zostanie odblokowany nowy rejon (Nadrzecze), gdzie znajdziesz brakujące sekrety.


Rejon ulicy Bienville

W rejonie ulicy Bienville w Nowym Orleanie znajdziesz następujące ilości poszczególnych sekretów:

 • Złoto (2)
 • Karty gwiazd (5)
 • Grafiki koncepcyjne (3)
 • Zabawki dla Maxa (1)
 • Trupie karty (1)
 • Nagrania (0)

Karta gwiazdy #55.

Karta gwiazdy #55 (James Anderson) - we wraku auta z lewej strony zaraz na początku etapu.


Złoty przedmiot #36.

Złoty przedmiot #36 (Horton) - w pierwszym budynku na lewo od miejsca startu. Złoto leży na ziemi za skrzyniami pod ścianą.


Karta gwiazdy #56.

Karta gwiazdy #56 (Gretchen Green) - na parterze budynku po prawej stronie ulicy. Karta leży na szafce z lewej strony.


Grafika koncepcyjna #35.

Grafika koncepcyjna #35 (American Bank) - w nazistowskiej kwaterze, gdzie spotykasz pierwszego dowódcę. Grafika leży na skrzyni w pomieszczeniu na prawo od wejścia.


Karta gwiazdy #57.

Karta gwiazdy #57 (Fredrick Zane) - w budynku na ukos od nazistowskiej kwatery. Karta leży na szafce z lewej.


Grafika koncepcyjna #36.

Grafika koncepcyjna #36 (Ulica Bienville) - po wejściu do fabryki z jednym wąskim korytarzem. W trakcie przechodzenia przez niego zwróć uwagę na palety stojące z prawej przy oknie (obrazek powyżej). Wdrap się na nie, przejdź na drugą stronę okna, a na metalowym podeście skieruj się w prawo. Grafika leży na ziemi tuż przed drabiną.


Karta gwiazdy #58.

Karta gwiazdy #58 (Matt Peterson) - wejdź na górę po drabinie znajdującej się przy grafice koncepcyjne #36, po czym idź cały czas przed siebie. Na końcu zeskocz na ziemię i wejdź do dziury w ziemi (obrazek powyżej). Spadniesz na deski - z lewej strony pomieszczenia znajdziesz leżącą na ziemi kartę.


Grafika koncepcyjna #37.

Grafika koncepcyjna #37 (Paris Jack) - po wejściu do kanałów rusz przed siebie. Wejdź na górę po schodach, a na skrzyżowaniu skręć w lewo. Na końcu ślepej uliczki znajdziesz złoto.


Grafika koncepcyjna #37.

Grafika koncepcyjna #37 (Fabryka i kanały w Nowym Orleanie) - po opuszczeniu kanałów wejdź na górę po drabinie, a w budynku udaj się do pomieszczenia z lewej (obrazek powyżej). Grafika leży pod zniszczonym stołem z lewej strony pomieszczenia.


Karta gwiazdy #59 (J. Jay) - w tym samym pomieszczeniu, co grafika koncepcyjna #37, ale koło materaca z prawej strony pokoju.Zabawka dla Maxa #11.

Zabawka dla Maxa #11 (Aligator) - w kanałach, na jednym ze skrzyżowań. Sekret dostępny tylko w trybie misji uberdowódcy.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze