Skip to main content

Wolfenstein 2: The New Colossus - Oblężenie, cz. 2

Pancerz wspomagany, uwolnienie łodzi podwodnej, powrót do hangaru.

Po skorzystaniu z windy w pierwszej części etapu rozpocznie się dość długa scenka, w której Frau Engel zabije Caroline Becker. Kiedy scena zostanie zakończona odzyskasz kontrolę nad bohaterem. Wejdź wtedy w interakcję z pobliskim pancerzem, dzięki czemu Blazkowicz odzyska możliwość poruszania się.

Podnieś toporek strażacki, który przyda się zarówno w eksploracji, jak i walce.

Przejdź do korytarza, do którego uzyskasz dostęp. Następnie skręć w lewo i na zaznaczonym fragmencie podłogi wciśnij skok, a następnie klawisz odpowiedzialny za kucanie. W ten sposób przebijesz się przez podłogę. Rusz przed siebie. W nowym pomieszczeniu skręć w lewo i podnieś toporek strażacki (obrazek powyżej).


Uwolnienie łodzi podwodnej

Następnie podejdź do metalowego fragmentu ściany z prawej i wyłam go korzystając z toporka. Przejdź przez szyb, a potem rusz przed siebie, aż dotrzesz do Niemca stojącego tyłem. Podejdź do niego po cichu i wykonaj cichą egzekucję wciskając klawisz, który pojawi się na ekranie.

Pierwszy dowódca stoi przy urządzeniach z prawej.

Jeśli podniesiesz karabin zabitego żołnierza, to będziesz mógł od tej pory korzystać z dwóch broni jednocześnie. Wejdź na górę po dwóch drabinach i przejdź przez szyb wentylacyjny. W nowym pomieszczeniu na górze pojawią się dwa znaczniki - pokazują odległość bohatera od dowódców, którzy mogą wzywać posiłki. Dobrze jest się ich pozbywać w pierwszej kolejności.

Pierwszą panią oficer znajdziesz przy urządzeniach z prawej strony (obrazek powyżej). Podejdź do niej od tyłu i zabij toporkiem. Potem wychyl się przez barierkę z lewej i zastrzel drugiego dowódcę znajdującego się na dole. Następnie załatw pozostałych żołnierzy. Pamiętaj, aby przeszukiwać ciała poległych dowódców, przy których znajdują się kody enigmy, które będziesz mógł odczytywać w późniejszej części gry.

Zniszcz zbiornik rzucając granatem.

Przejdź do sąsiedniego korytarza, a potem wejdź do szybu wentylacyjnego z lewej strony. Dotrzesz do zbrojowni, gdzie znajdziesz pudło z granatami oraz stojak z karabinami. Po ich zabraniu wskocz do szybu. Przejdź do jego końca, a w pomieszczeniu, do którego trafisz, przestaw dźwignię. Wyjdź na korytarz i rzuć granatem w wielki zbiornik z gazem (obrazek powyżej).

Po eksplozji przejdź przez dziurę w podłodze i przygotuj się do walki z kolejnymi nazistami. Kiedy dotrzesz do miejsca, gdzie na górze ekranu pojawi się informacja o dowódcy, to skieruj się na schody z lewej. W ten sposób znajdziesz się nad pomieszczeniem z wrogimi żołnierzami, co zapewni przewagę w walce. Rozpraw się z oficerem, a potem załatw pozostałych rywali.

Przestaw dźwignię przy głównym panelu.

Skieruj się do jednego z wyjść i kontynuuj, aż dotrzesz do przejścia prowadzącego do panelu kontrolnego. Wyeliminuj wszystkich wrogów po drodze, a na końcu przestaw dźwignię (obrazek powyżej) w pomieszczeniu z wyładowaniami elektrycznymi.


Powrót do hangaru

Po zakończeniu scenki, w której łódź zostanie uwolniona zacznij wracać do miejsca, z którego przybyłeś.

W walce z wrogiem wspomagaj się granatmi.

Po dotarciu do lokacji, gdzie walczyłeś z nazistami zostaniesz zaatakowany przez wielkiego żołnierza (obrazek powyżej) z bronią laserową. Ukryj się i ostrzeliwuj go wykorzystując w walce także granaty i wybuchowe butle, gdyby koło nich przechodził. Po zabiciu rywala możesz podnieść jego potężną broń o nazwie Lasergewehr.

Skieruj się z nią do podwójnej bramy z żółtymi elementami - strzel w nią wiązką laserową, dzięki czemu będziesz mógł przejść dalej. Przejdź przez kolejne pomieszczenie eliminując napotkanych rywali. Po dojściu do końca skręć w lewo i naładuj laser w generatorze na ścianie.

Oprócz zwykłych przeciwników na zewnątrz spotkasz też ciężkich żołnierzy z bronią laserową.

Następnie udaj się w prawo i kontynuuj, aż dotrzesz do dźwigni, która otwiera drzwi do lokacji na zewnątrz. Przygotuj się na starcie z grupą żołnierzy oraz kolejnymi ciężkimi przeciwnikami z bronią laserową (obrazek powyżej). Przy okazji postaraj się szybko wyeliminować lokalnego dowódcę, próbującego ściągnąć posiłki.Na końcu drogi znajdują się schody, po których wejdź na górę. Rusz w prawo, przestaw dźwignię i oczyść z nazistów następne pomieszczenie, po czym skieruj się w lewo. Przejdź przez korytarz ze swastykami, po czym dołącz do Fergusa i Sigrun, z którymi wejdź do kapsuły ratunkowej.

Zobacz także