Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin to obecnie najpopularniejszy serial na świecie - twierdzi Parrot Analytics

Zainteresowanie wyższe niż "The Mandalorian".

„Wiedźmin” od platformy Netflix to obecnie najpopularniejszy seria na świecie - wynika z informacji zaprezentowanych przez firmę Parrot Analytics.

Dane ujawnione przez analityków obejmują okres pomiędzy 22 a 28 grudnia. Przygody Geralta z Rivii wyprzedziły między innymi „The Mandalorian”, czyli osadzoną w uniwersum „Gwiezdnych Wojen” produkcję od Disney Plus.

Firma opiera się na tak zwanym „demand expressions”, czyli globalnym standardzie pomiaru, który uwzględnia „oczekiwania, zaangażowanie, oglądalność” i „ważność” serialu. Szczegóły na temat stosowanej metodologii nie są jednak znane.

Adaptacja twórczości Andrzeja Sapkowskiego jest również obecnie najpopularniejszym serialem w samych Stanach Zjednoczonych. Pozycja osiągnęła wynik 127 milionów wspomnianych „demand expressions”, zaś „Mandalorianin” jedynie 115 milionów.

- Natychmiastowy sukces „Wiedźmina” na całym świecie uwypukla wpływ, jaki wydawanie wszystkich odcinków na raz może mieć na popyt wśród odbiorców. To osiągnięcie jest też kluczowe dla Netflixa, który wkracza w 2020 rok, walcząc z nowymi platformami i zmniejszającym się udziałem na rynku - twierdzi przedstawiciel Parrot Analytics.

Ponadto przygody Geralta z Rivii zajmują czołowe miejsca w rankingach popularności sporządzonych przez Netflixa w różnych krajach. Przykładowo w Polsce obraz jest najchętniej oglądaną produkcją 2019 roku, a w USA uplasował się na 2. lokacie wśród seriali. W tej ostatniej kategorii cieszy się najwyższym zainteresowaniem w Wielkiej Brytanii i Australii.

Zobacz: Wiedźmin: serial Netflix - premiera, najważniejsze informacje

Dzięki projektowi przygotowanemu między innymi przez Lauren S. Hissrich i Tomasza Bagińskiego wiele osób zwróciło uwagę na gry. Niedawno w trzecią część cyklu CD Projekt Red grało na Steamie więcej osób niż w okresie premiery.

Pierwszy sezon „Wiedźmina” zadebiutował 20 grudnia. Trwają już prace nad drugą odsłoną, która powinna ukazać się w 2021 roku.

Źródło: Business Insider

Następnie: Specyfikacja PS5 i Xbox Series X - Digital Foundry analizuje nieoficjalne informacje

Tagi

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze