Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin - sprzedano 50 milionów egzemplarzy gier z serii

Rekordowe wyniki CD Projektu.

CD Projekt poinformował, że wszystkie gry z serii Wiedźmin sprzedały się dotychczas w liczbie 50 milionów egzemplarzy.

Duży udział w wypracowaniu wspomnianego wyniku miała trzecia część cyklu. Niedawno ujawniono, że Dziki Gon, który w ubiegłym tygodniu obchodził 5. urodziny, w samym 2019 roku znalazł aż ponad 6,6 milionów nabywców.

Seria Wiedźmin od CD Projektu zadebiutowała w 2007 roku. Pierwsza część ukazała się wyłącznie na PC, aczkolwiek druga - Zabójcy Królów - pojawiła się również na Xbox 360. Ostatnia trafiła na komputery oraz konsole PS4, Xbox One i Switch.

Na razie nieznane są szczegóły na temat kolejnej odsłony, choć twórcy podkreślają, że zamierzają dalej rozwijać cykl. Jakiś czas temu jeden z deweloperów zasugerował, że nowa produkcja mogłaby opowiadać o Ciri.

Informację o sprzedaży ujawniono przy okazji publikacji wyników finansowych grupy CD Projekt za pierwszy kwartał 2020 roku. W tym okresie firma wygenerowała 193 miliony złotych przychodu (około 2,5 razy więcej niż rok wcześniej) i 92 miliony złotych zysku (ponad 5-krotny wzrost).

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze