Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin dostanie planszową karciankę Path of Destiny

O ile uda się zbiórka.

Wiedźmin: Ścieżka Przeznaczenia to nowa, karciana gra planszowa. Twórcy ze studia Go On Board korzystają z licencji od CD Projektu, lecz nadal zamierzają zbierać pieniądze w serwisie GameFound.

Obecnie trwa tam kampania „wstępna”, a ramach której zainteresowani mogą komentować i wyrażać opinie jeszcze przed rozpoczęciem właściwej zbiórki, co powinno odbyć się 19 października.

„Tytuł pozwoli wcielić się w rolę Geralta, Yennefer, Ciri, Vesemira i Jaskra, wrzucając ich w wir wydarzeń znanych z opowiadań Andrzeja Sapkowskiego” - czytamy w opisie. W miarę rozwoju kampanii odblokujemy kolejne postacie, a specjalne wydania zawierają także interesujące figurki.

„To nasza druga gra osadzona w uniwersum Wiedźmina i chcieliśmy stworzyć nowe doświadczenie dla graczy. Powinna przypaść do gustu zarówno tym, którzy szukają gier o tematyce wiedźmińskiej, jak i tym, którzy lubią wciągające gry karciane” - komentuje twórca, Łukasz Woźniak. „Druga gra”, ponieważ Go On Board odpowiadało wcześniej za Wiedźmin: Stary Świat.

Choć na temat mechaniki rozgrywki wiemy na razie niewiele, zagramy samotnie lub w maksymalnie pięć osób, przeżywając jedną z trzech przygotowanych opowieści: Strzyga, Mniejsze Zło lub Kraniec Świata. W przyszłości mogą pojawić się kolejne scenariusze.

Jednocześnie tworzymy własną talię, zbieramy tokeny i symbole oraz wykonujemy tajne misje. Są nawet rozgałęziające się wątki, punkty doświadczenia oraz umiejętności specjalne. Brzmi nieco skomplikowanie, ale Ścieżka Przeznaczenia ma być łatwa do opanowania, ale z wystarczającą głębią taktyki i strategii, by wystarczyło na wielokrotne powtarzanie historii.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze