Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 - Switch kontra PS4. Porównanie grafiki

Zestawienie identycznych scen.

W sieci pojawił się materiał, który porównuje oprawę graficzną Wiedźmina 3 w wersji na PlayStation 4 oraz nowej edycji na Nintendo Switch, która zadebiutuje 15 października.

Wideo pozwala przyjrzeć się identycznym scenom w obu wersjach, zestawionym obok siebie. Jest też porównanie pojedynczych klatek.

Ograniczenia sprzętowe konsoli Nintendo przekładają się oczywiście na wyraźny spadek jakości grafiki. Tekstury są mniej szczegółowe i nieco rozmazane - szczególnie w przypadku kamery oddalonej nieco od sceny.

Na PS4, dzięki realistyczniejszym cieniom, grafika nabiera większej głębi. Twórcy konwersji na Switcha pozbyli się też niektórych elementów otoczenia, np. krzaków. Prawdopodobnie dotyczy to jednak tylko przerywników filmowych.

Za edycję zmierzającą na sprzęt japońskiego producenta odpowiada Saber Interactive, czyli studio znane z odświeżonych wersji Halo i sieciowego World War Z.

Wiedźmin 3 ukaże się na Switchu w edycji kompletnej, a więc zawierającej nie tylko podstawową grę, ale i wszystkie dodatki, w tym rozszerzenia Serca z Kamienia oraz Krew i Wino. Gra w trybie stacjonarnym zadziała w 720p, a przenośnym w 540p.

Następnie: Producentowi Apex Legends puściły nerwy. Obraził i zwyzywał graczy

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze