Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Total War Saga: Thrones of Britannia - ujawniono mapę kampanii

Zmiany w systemie osad.

Przedstawiciele studia Creative Assembly opublikowali dziś oficjalną mapę kampanii, którą otrzymają gracze w strategii Total War Saga: Thrones of Britannia.

Pod względem wielkości, mapa jest zbliżona do całego obszaru trybu Grand Campaign z Total War: Attila - chodzi oczywiście o skalę i liczbę prowincji, a nie zakres obejmowanych królestw i krain.

Akcja rozpoczyna się w roku 878 n.e. w Brytanii. Winingowie, którzy jeszcze kilkadziesiąt lat wcześniej grabili angielskie terytoria, teraz są już osadnikami na wyspach. Motywem przewodnim będą starania różnych władców o zjednoczenie wysp pod jednym sztandarem.

Deweloperzy przygotowują pewne zmiany związane z miastami. Mniejsze osady otrzymają tym razem zaledwie jedno lub dwa miejsca na budynki i nie będą otoczone nawet palisadą. Pozwoli to obrać taktykę, która skupi się właśnie na atakowaniu takich włości wroga. Zniszczenie farm mocno wpłynie bowiem na ekonomię przeciwnika.

Sami też będziemy musieli bronić mniejszych osad, w których często znajdą się cenne surowce - choćby rudy żelaza. Dbanie o mniejsze dzielnice prowincji ma zapobiec „bunkrowaniu” armii w głównych miastach i czekaniu na oponenta.

Total War Saga: Thrones of Britannia zadebiutuje w 2018 roku. To pierwsza odsłona podserii Saga. Cykl ten ma skupiać się na krótszych okresach historycznych i obejmować tereny mniejsze niż Rome, Empire czy Medieval.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Komentarze