Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W Hogwarts Legacy jest wejście do Komnaty Tajemnic. Zobacz, gdzie je znaleźć

Czy w grze jest dostępna Komnata Tajemnic.

CIEKAWOSTKA | Pewnie wielu Potteromaniaków grających w Hogwarts Legacy będzie nurtowało pytanie czy w grze znajduje się Komnata Tajemnic? Poniżej wyjaśniamy czy ta legendarna lokacja istnieje oraz gdzie ewentualnie znaleźć do niej wejście.

Pewnie dla wielu fanów sagi będzie to oczywiste, ale mimo wszystko warto przypomnieć, że Komnata Tajemnic to legendarne podziemne pomieszczenie w Hogwarcie stworzone przez Salazara Slytherina, jednego z założycieli Hogwartu oraz twórcy domu Slytherin. Komnata odgrywa istotną rolę w drugiej i siódmej części sagi o młodym czarodzieju. Lokacja była miejscem czarnej magii oraz domem Bazyliszka - olbrzymiego węża posiadającego zabójczy wzrok.

Niestety, w grze nie mamy możliwości wejścia do Komnaty Tajemnic i zmierzenia się z Bazyliszkiem. Twórcy jednak nie zostawili nas z niczym, gdyż wpletli do gry pewne nawiązanie. Aby je odkryć, musisz udać się do przyszłej łazienki Jęczącej Marty w podziemiach Hogwartu. Drogę do niej prezentuje poniższy materiał.

Zobacz na YouTube

W środku znajdziesz filar z umywalkami. Jeżeli w ich pobliżu wykorzystasz zaklęcie Revelio, to wówczas pojawi się jedna ze Stron Przewodnika, która opowiada o tym, że na jednym z kranów znajduje się wyryty symbol węża, ale nikt nie wie z jakiego powodu. Jest to oczywiste nawiązanie do drugiej części sagi, bo to właśnie tutaj Harry wykorzystał mowę wężów, aby otworzyć przejście do legendarnej komnaty.

Dlaczego nie możemy wejść do środka? Akcja gry Dziedzictwo Hogwartu rozgrywa się ponad sto lat przed wydarzeniami z książek o Harrym Potterze. Z tego powodu istnieją trzy kluczowe powody, dla których gracz nie może wejść do wnętrza Komnaty Tajemnic:

  • Komnata została otwarta po raz pierwszy w latach 40. XX wieku przez Toma Riddla (przyszłego Lorda Voldemorta), a więc wiele lat po wydarzeniach z Hogwarts Legacy.
  • otwarcie wejścia do Komnaty w umywalce było możliwe tylko z wykorzystaniem mowy wężów, która nie jest dostępna dla naszego bohatera w grze.
  • w środku Komnaty żyje ogromny Bazyliszek, a więc gdyby twórcy umożliwili nam wejście do środka, to nie mielibyśmy z nim żadnych szans, bo potwór został pokonany dopiero przez Harry’ego Pottera mniej więcej sto lat później.

Następna ciekawostka: Mroczna książka Lorda Voldemorta

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Hogwarts Legacy

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Damian Laszczak

Damian Laszczak

Guide Writer

Damian jest odpowiedzialny za tworzenie poradników.
Komentarze