Skip to main content

Watykan ma teraz własny serwer Minecrafta - dla graczy, którzy szukają "mniej toksycznego" środowiska

Trwają testy.

Watykan ma teraz swój własny serwer w Minecrafcie. Został założony przez Ojca Roberta Ballecera, byłego blogera technologicznego, a obecnie kapłana zakonu jezuitów. W założeniach miejsce ma być przeznaczone dla graczy, którzy szukają nowych znajomości i „mniej toksycznego” środowiska.

We wrześniu Ballecer zorganizował głosowanie nad tym, która gra powinna mieć serwer w Stolicy Apostolskiej. Do wyboru oprócz Minecrafta były też Rust, Ark i Team Fortress 2. Na zwycięzcę zagłosowało 64 proc. osób.

- Możesz tam zaprosić ludzi, którzy chcą być kreatywni i nie chcą być toksyczni, a do tego mają chęć wspólnie tworzyć środowisko, w którym można się wyrażać i zawierać znajomości. Kwestia znajomości jest najważniejsza. To główny cel tego serwera - tłumaczy Ojciec Robert Ballecer w rozmowie z Rome Reports.

Serwer aktualnie przechodzi fazę testów, a twórca zachęca do wyrażania opinii. Zainteresowani mogą udać się na stronę minecraft.digitaljesuit.com, choć z jakiegoś powodu witryna ma problem z działaniem.

Zobacz na YouTube

Robert Ballecer studiował inżynierię w Dolinie Krzemowej, a ponadto był prowadzącym podcast The Week in Tech. Jak sam twierdzi, część osób trudno przekonać, że kapłan może znać się na technologii.

- Z początku wiele osób było niepewnych. Widzisz gościa z kołnierzem, który mówi o najnowszych odkryciach Google czy przerzuceniu światłowodu przez Atlantyk. (...) Ale z czasem zrozumieli: „Okej, on wie o czym mówi, po prostu tak się składa, że jest księdzem”.

Następnie: Ewentualny sequel Death Stranding nie będzie typowy - Hideo Kojima "zacznie od zera"

Read this next