Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Watch Dogs Legion - walka, strzelanie

Jak atakować.

W Watch Dogs Legion na bezpośrednią walkę możesz zdecydować się już na początku starcia, albo kiedy skradanie zawiedzie i zostaniesz wykryty. Poniżej prezentujemy spis najważniejszych reguł i wskazówek dotyczących strzelanin.

Kiedy znajdujesz się pod ostrzałem, przede wszystkim najpierw znajdź osłonę i „przyklej się” do niej wskazanym na ekranie przyciskiem. Pozostając poza osłoną, narażasz się na niemal natychmiastowe obrażenia krytyczne, które kończą się pobytem w szpitalu.

W grze nie ma możliwości uleczenia się. Życie odnawia się samo, kiedy przez chwilę nie otrzymujesz obrażeń.

Podczas strzelanin celuj przede wszystkim w głowy i na cel bierz przede głównie:

  • Przeciwników, którzy się zbliżają i przeprowadzają flankowanie
  • Drony bojowe

Drony bojowe są o tyle niebezpieczne, że dolatują do ciebie w krótkim czasie, a poza atak może przeprowadzić kilka urządzeń jednocześnie.

Na szczęście jest łatwy sposób na poradzenie sobie z dronami - wystarczy użyć na nich szybkiego hakowania, które je wyłącza. Gdy są na ziemi, możesz je łatwo zniszczyć.

Pamiętaj, aby nie angażować się w walkę wręcz w trakcie strzelaniny. Gdy do tego dojdzie, postaraj się uciec, ukryć w nowym miejscu i stamtąd przeprowadzać dalszy atak.

Niektóre postacie sprawdzają się lepiej w walce. Jeżeli przygotowujesz się na potyczkę, wybieraj agentów z odpowiednimi zdolnościami i cechami. Oto kilka z nich:

  • Gunkata - natychmiastowe obalenie bronią
  • Przewrót bojowy - unik połączony z automatycznym przeładowaniem
  • Kondycja fizyczna - zmniejszone otrzymywane obrażenia

Rodzaje broni w Watch Dogs Legion

Podczas walki możesz korzystać z różnych rodzajów oręża. Podstawową bronią są modele elektryczne, które kupujesz drużynie na ekranie rozwoju postaci. To standardowe bronie DedSec.

Bronie elektryczne nie zabijają wrogów, a tylko ich powalają. Po powaleniu nie są już jednak w stanie kontynuować walki, nikt też nie może ich ocucić.

Są też bronie śmiertelne oraz specjalne, czyli wszelkiego rodzaju karabiny szturmowe i maszynowe, strzelby czy pistolety na ciężką amunicję, a także granaty gazowe i inne.

Dostęp do takich broni mają jednak tylko wybrani agenci. Nie można ich kupić ani znaleźć. Więcej szczegółów tłumaczymy na stronie o zdobywaniu broni.

Pamiętaj, aby przed walką wybrać gadżety i zdolności ofensywne.


Zabijać czy ogłuszać?

W Watch Dogs Legion los twoich wrogów jest uzależniony od typu broni, którego używasz. Korzystanie z niektórych broni specjalnych, z ostrą amunicją, kończy się śmiercią przeciwników.

Pomijając kwestię osobistej moralności, w grze nie ma to znaczenia, choć musisz pamiętać, że zabitych osób już przecież nigdy nie zrekrutujesz. Część wrogów może mieć przydatne umiejętności, które wzmocnią twoją drużynę.

Następnie: Watch Dogs Legion - ETO: jak zdobywać pieniądze

Spis treści: Watch Dogs Legion - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Watch Dogs Legion - skradanie, działanie po cichu

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze