Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Watch Dogs Legion - najlepsi agenci, kogo rekrutować

Jakie postacie dodawać do drużyny.

W Watch Dogs Legion są miliony postaci, więc możesz nie mieć pewności, kogo warto rekrutować. Na tej stronie przedstawiamy listę najlepszych agentów i najbardziej wartościowych cech czy umiejętności, którymi dysponują.

Na początek drobna porada: po kilku godzinach gry, kiedy masz już w drużynie sporo osób, staraj się nie rekrutować agentów, którzy dysponują tylko jedną lub dwiema cechami. Usuwaj też z drużyny takie osoby, a szukaj wyspecjalizowanych w konkretnych dziedzinach jednostek. Wyjątkiem jest oczywiście tryb permanentnej śmierci - w tym przypadku potrzebujesz wielu agentów w drużynie.

Oto typy agentów, których warto mieć w zespole:

  • Pracownik budowlany

Zapewne masz go w drużynie, jako że jego rekrutacji wymaga misja główna, jednak radzimy dodać do zespołu jeszcze jednego pracownika budowlanego.

W przypadku, gdy pierwszy trafi do szpitala lub aresztu, wciąż będziesz mógł korzystać z jego mocnych zdolności, przede wszystkim możliwości przyzwania drona użytkowego, który pozwala dostać się na dachy budynków.

Ten agent dysponuje też mundurem i bronią do walki wręcz.


  • Ekspert ds. dronów

Jeden z najprzydatniejszych rodzajów agentów w Watch Dogs Legion, ze względu na dwie bardzo mocne zdolności.

Pierwszą z nich jest możliwość przyzwania drona elektrycznego. Możesz przejąć nad nim kontrolę i porazić dosłownie wszystkich strażników w obszarze zastrzeżonym, całkowicie eliminując ich z walki. Po prostu nie pozwól, by ktoś dostrzegł drona.

Ekspert ds. dronów może też na pewien czas sprawić, że wrogi dron staje się sojusznikiem i atakuje przeciwników. Pozwala to nie tylko odwrócić uwagę od postaci, ale też łatwiej wygrywać strzelaniny.


  • Pracownik Albionu

Nieoceniona pomoc w lokacjach pod nadzorem organizacji Albion. Dzięki umundurowanemu dostępowi możesz je eksplorować bez walki i skradania - uważaj tylko, żeby nikt cię nie rozpoznał.

Pracownik Albionu ma też na wyposażeniu broń do walki wręcz i pistolet na ostrą amunicję.


  • Ratownik medyczny lub osoba z umiejętnością Triaż

Głównym atutem pracownika medycznego jest umiejętność Triaż, która pozwala na okazjonalne szybsze wyjście rannego agenta ze szpitala. Skup się więc na poszukiwaniu osoby dysponującą właśnie tą cechą.

Jeżeli będzie to ratownik medyczny, dodatkowo otrzymasz też umundurowany dostęp do placówek medycznych, co jest niezłym bonusem.


  • Prawnik lub osoba z umiejętnością Wykup

Kolejna przydatna umiejętność, która pozwala na okazjonalne wypuszczenie agenta z aresztu.

Działanie Triażu i Wykupu opisujemy na stronie o areszcie i szpitalu.


  • Prestidigitator

Prestidigitator to po prostu hipnotyzer, który dzięki swojemu gadżetowi sprawia, że wybrany wróg na krótką chwilę staje się lojalny i atakuje swoich pobratymców.

Polecane szczególnie osobom, które nie przepadają za walką w Watch Dogs Legion.


  • Przywódca protestujących

Dzięki swojemu megafonowi, przywódca protestujących w jednej chwili czyni grupę przechodniów lojalnymi i sprawia, że postacie podążają za bohaterem, a w trakcie walki atakują wrogów.

Zebranie kilku sojuszników „z ulicy”, a potem wtargnięcie z nimi na obszar zastrzeżony to świetny sposób na wywołanie zamieszania.


  • Płatny zabójca

Postać ofensywna, dysponująca dwiema broniami z ostrą amunicją i niezastąpiona w strzelaninach. Interesujące są jednak jego dodatkowe cechy, które losuje gra.

Poszukuj szczególnie bezcennej zdolności o nazwie Gunkata, która pozwala powalić wroga pojedynczym ciosem bronią, a także Przewrót bojowy, dzięki któremu nie tylko wykonujesz efektowny unik, ale i przeładowujesz broń.

Następnie: Watch Dogs Legion - rozwój postaci, punkty technologii

Spis treści: Watch Dogs Legion - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Watch Dogs Legion - czerwona łapka: jak rekrutować policję, wojsko, Albion

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze