Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wasteland 2 - premiera w sierpniu

Brian Fargo: „Dziękuję”.

Twórcy Wasteland 2 poinformowali, że ich klasyczna gra RPG trafi do sprzedaży w pełnej wersji pod koniec sierpnia tego roku, na PC i Maca.

„Po pierwsze, po raz kolejny chcę podziękować wspierającym nas osobom” - napisał Brian Fargo, szef sfinansowanego na Kickstarterze projektu. „Bez was nie byłbym tu, gdzie teraz jestem - kilka miesięcy przed premierą gry, którą chciałem zrobić od 25 lat.”

Dzisiaj opublikowano także kolejną aktualizację wersji beta, dodając ostatnie obszary Arizony - edycja testowa obejmuje tym samym około połowę całej zawartości. Pełną listę zmian znaleźć można na oficjalnej stronie.

Deweloperzy ze studia inXile Entertainment zapewniają, że przygotowali już wszystkie zaplanowane funkcje, a teraz trwa testowanie, dopracowywanie szczegółów i balansowanie rozgrywki. „Jeśli dana opcja nie będzie wystarczająco dobra, zostanie wycięta. Jeśli jednak opinie fanów i rezultaty naszych testów wskażą, że to kluczowy element, podwoimy wysiłki” - dodaje Fargo.

Kolejnym dużym krokiem w produkcji będzie lokalizacja. Specjalny portal przygotowano w ubiegłym tygodniu. „Hiper-aktywni Niemcy przewodzą stawce” - śmieją się twórcy. Za polskie napisy odpowiada Deep Silver i Cenega, więc w tym przypadku pomoc nie jest akurat potrzebna, ale gracze ze znajomością innych języków mogą się zgłaszać - przetłumaczenie 250 linii oznacza darmową kopię gry w ramach podziękowania.

Wasteland 2 to tradycyjne RPG z turowym systemem walki; opowie historię grupy Strażników wędrujących po bezdrożach Stanów Zjednoczonych po katastrofie nuklearnej.

Cover image for YouTube videoWasteland 2 - Początek rozgrywki w wersji beta

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Wasteland 2

PS4, Xbox One, PC, Mac

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze