Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Właściciel kin Cinema City ogłosi upadłość. Firma nie odpracowała strat po lockdownie

Drugi co do wielkości operator kin na świecie.

Image credit: Źródło: cinema-city.pl

Firma Cineworld - drugi co do wielkości operator kin na świecie i właściciel między innymi sieci Cinema City - szykuje się do ogłoszenia upadłości. Medialny gigant nie odzyskał strat po lockdownie i posiada ogromne długi.

Jak informuje portal IGN, powołując się na raport The Wall Street Journal, Cineworld zamierza ogłosić bankructwo swoich oddziałów w Wielkiej Brytanii i USA. Ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią koronawirusa i zamknięcie kin w wielu krajach na świecie, londyńska spółka notowała przez dłuższy czas straty i obecnie jest zadłużona na ok. 4,8 miliarda dolarów (ok. 22 miliardy złotych).

Operator wierzył, że premiery takich filmów, jak „Batman”, „Top Gun: Maverick” oraz „Thor: Miłość i Grom” przyciągną ludzi do kin i pozwolą odrobić część strat. Przedstawiciele firmy stwierdzili jednak, że nie ma dość premier, aby mogli zakończyć obecny rok z dodatnim wynikiem. „Pomimo stopniowego odżywania branży od czasu ponownego otwarcia lokali w kwietniu 2021, obecna liczba sprzedanych biletów utrzymuje się poniżej oczekiwań” - przekazano.

Nie wiadomo na ten moment, co stanie się z kierowanymi przez firmę kinami. Upadek operatora stanowi problem nie tylko dla kin Cinema City w Polsce i Europie, ale też między innymi Picturehouse w Wielkiej Brytanii, Regal Cinemas w USA oraz Yes Planet w Izraelu. Medialny gigant posiada ponad 9000 lokali w 751 lokacjach na całym świecie.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze