Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W Polsce złożono już 20 tys. zamówień przedpremierowych na GTA 5

AKTUALIZACJA: Już 30 tys. kopii.

Aktualizacja: Polski dystrybutor podał, że liczba zamówień przedpremierowych wynosi już 30 tys. egzemplarzy.

Na oficjalnej stronie Cenegi w serwisie Facebook znaleźć można także listę sklepów, które organizują nocną premierę gry.

*

Oryginalna wiadomość: Cenega poinformowała, że w Polsce złożono już 20 tys. zamówień przedpremierowych na najnowsza odsłonę serii Grand Theft Auto.

„To naprawdę doskonały rezultat biorąc pod uwagę, że jest to tytuł dostępny wyłącznie na konsole PS3 oraz Xbox 360” - powiedział Marek Chyrzyński, dyrektor generalny Cenega Poland.

„Dla porównania - to więcej niż sprzedaż GTA 4 w Polsce w ciągu pierwszego miesiąca od premiery (oczywiście również tylko na konsolach), a tu mówimy wyłącznie o sprzedaży przed premierą!” - dodał.

Warto zauważyć, że przedpremierowe edycje GTA 5 dostępne są także w wersji pudełkowej w popularnych sklepach z elektroniką, upoważniając do zakupu ze zniżką i plakatu w dniu premiery.

Podawanie dokładnych statystyk zamówień czy przedsprzedaży w Polsce to nadal rzadkość - na początku września dowiedzieliśmy się, że FIFA 14 sprzedała się w nakładzie 56 tys. egzemplarzy w pierwszym dniu, ale symulator piłki nożnej dostępny był także na PC.

GTA 5 ukaże się na PS3 i X360 już w najbliższy wtorek, 17 września. Cenega przygotowała polską wersję językową (napisy). Dwa tygodnie później zadebiutuje komponent sieciowy, o którym w szczegółach pisaliśmy wczoraj. Wcześniej ujawniono także mapę świata gry.

Gracze nie obawiający się spoilerów powinni zajrzeć na serwis Vine, gdzie jeden z posiadaczy wczesnej kopii gry publikuje krótkie filmiki z rozgrywki.

Zobacz także: GTA 5 - Poradnik, Solucja

Zwiastun premierowy

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły