Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W maju z PlayStation Plus ucieszą się fani ściganek. Jest lista darmowych gier

W pakiecie także średniowieczne bitwy.

Sony ujawniło listę tytułów, które będą mogli dodać w maju do swojej biblioteki abonenci usługi PlayStation Plus Essential. Z nowej oferty z pewnością ucieszą się fani gier wyścigowych, ponieważ w pakiecie znajdą się dwie produkcje tego gatunku. Oprócz tego znajdzie się też średniowieczna walka w z Chivalry 2.

Wśród dostępnych gier wyścigowych znalazło się GRID Legends, czyli najnowsza odsłona słynnej serii produkcji sportowych od studia Codemasters. Tym razem twórcy postawili na złożoną warstwę fabularną, oferując graczom przerywniki fabularne FMV z prawdziwymi aktorami. Nie zabrakło też oczywiście dopracowanego modelu jazdy. Gra dostępna w wersjach PS5 oraz PS4.

Drugą grą jest Descenders, czyli symulator rowerowych wyścigów downhillowych. Gra cechuje się zaawansowanym systemem fizyki, a podczas jazdy gracz ma dużą sporą dowolność - tor rozdziela się na różne trasy, a my możemy wybrać najbardziej dla nas optymalną. Dostępna jest także możliwość generowania unikalnych, generowanych proceduralnie torów. Tytuł dostępny na PS4 oraz we wstecznej kompatybilności na PS5.

Trzecią z gier jest natomiast Chivalry 2, czyli symulator średniowiecznych bitew. Możemy wybrać jedną spośród 12 klas postaci i toczyć epickie walki - od turniejów rycerskich, aż po oblężenia zamków. Obecność nawet do 64 graczy na jednej mapie oddaje chaos walki wręcz. Każda z klas posiada unikalną broń oraz umiejętności, dzięki czemu możemy wybrać taką, która najbardziej będzie nam odpowiadać. Tytuł dostępny jest w wersji PS4 oraz PS5, a ta ostatnia działa w natywnym trybie 4K i 60 FPS.

Przypomnijmy, że do 1 maja wciąż można odebrać kwietniowe gry - Meet Your maker, Sackboy: A Big Adventure oraz Tails of Iron. Pierwsza z nich to niezależna produkcja, łącząca cechy strzelanki i gry Tower Defense. W grze budujemy własną bazę i dodajemy do niej przeróżne zabezpieczenia, które następnie spróbują sforsować wrodzy gracze. To samo tyczy się także nas, ponieważ mamy możliwość organizacji rajdów na twierdze przeciwników.

Sackboy: A Big Adventure to natomiast kontynuacja znanej serii platformówek Little Big Planet. Tym razem szmaciany bohater musi powstrzymać nikczemnego Vexa, który porwał jego przyjaciół i zmusił ich do budowy złowrogiego wynalazku. Ostatnia gra - Tails of Iron - jest z kolei połączeniem gry RPG i platformówki. Jako Redgi, następca tronu szczurzego królestwa, wyruszamy na niebezpieczną misję, aby odzyskać odebraną nam koronę.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze