Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W Europie zaczyna brakować padów Xbox

Problemy dotyczą też Australii.

W kilku krajach europejskich oraz w Australii zaczynają pojawiać się problemy z dostępnością padów do konsol Xbox.

Jak pisze serwis VGC, kontrolerów obecnie nie można kupić w licznych brytyjskich sklepach, w tym sieciach Game, Smyths, Argos, Currys, a także za pośrednictwem oficjalnej platformy sprzedażowej Microsoftu.

Część egzemplarzy jest jeszcze dostępnych w tamtejszym Amazonie. Braki przekładają się na wzrost cen od zewnętrznych handlarzy, którzy we wspomnianym Amazonie oferują pady dwa razy drożej - za 94 funty (około 511 zł).

Podobne kłopoty występują w innych krajach. Użytkownicy forum Resetera alarmują, że trudności z kupnem kontrolera są między innymi Niemczech, Holandii, Francji i Australii. W oświadczeniu przesłanym serwisowi VGC przedstawiciele Microsoftu przyznali, że o problemach wiedzą.

W niektórych krajach kontrolerów Xbox nie ma w sprzedaży

Wiemy, że z powodu zaburzeń w dostawach znalezienie bezprzewodowego kontrolera Xbox może być teraz dużym wyzwaniem. Wraz z naszymi partnerami po stronie produkcyjnej i sprzedażowej pracujemy tak szybko, jak to możliwe, by poprawić sytuację” - oznajmiono.

Wydaje się jednak, że na razie problemów z dostępnością padów od Microsoftu nie ma w Polsce. Urządzenie można kupić bez większych trudności w rozmaitych sklepach.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze