Skip to main content

W czerwcu zobaczymy sequel „jednej z największych i najbardziej lubianych serii” od 2K

BioShock czy Mafia?

Firma wydawnicza 2K potwierdziła, że na początku przyszłego miesiąca pokaże kolejną odsłonę jednej ze swoich „największych i najbardziej ulubionych serii”.

Pisząc konkretnie, mowa o imprezie Summer Game Fest, zaplanowanej na piątkowy wieczór - 7 czerwca.

Nie podano żadnych szczegółów na temat tego, o jakiej licencji mowa. W spekulacjach fanów najczęściej wymienianym tytułem jest Mafia, ale nie brakuje także osób mających nadzieję na zobaczenie nowej odsłony BioShock.

Jeśli mowa o Mafii, w nieoficjalnych przeciekach z przeszłości pojawiały się informacje, że otrzymamy prequel, z akcją między innymi na Sycylii. Główny bohater ma być „dobrze znany” miłośnikom pierwszej części, więc możliwe, że wcielimy się w samego Ennio Salieriego.

Zobacz na YouTube

Odpowiedzialne za prace studio Hangar 13 potwierdziło w ubiegłym roku, że pracuje nad nową odsłoną serii, ale nie podano żadnych detali i potwierdzono, że studio potrzebuje jeszcze „kilku lat” na prace.

Jeśli o kolejnym BioShocku mowa, ten podobno rodzi się w bólach już gdzieś od 2019 roku. Latem ubiegłego roku projekt zresetowano podobno po raz... czwarty. Poprzednio mówiło się o akcji na stacji arktycznej, ale nie jest obecnie jasne, na ile te założenia są aktualne.

Są oczywiście także inne opcje na „ulubione” licencje od 2K. Firma od niedawna kontroluje także przyszłość Borderlands, a w portfolio ma też Cywilizację i XCOM, o Army Men nie wspominając.

Zobacz także