Skip to main content

Już oficjalnie: powstaje nowa Mafia

Na grę jeszcze poczekamy.

Studio Hangar 13 potwierdziło oficjalnie, że pracuje nad nową odsłoną serii Mafia. Twórcy - odpowiedzialni także za „trójkę” - dodają, że na tytuł poczekamy „jeszcze kilka lat”.

Informacje ujawniono z okazji 20-lecia zasłużonego cyklu, w wywiadzie opublikowanym na oficjalnej stronie. „Miło mi poinformować, że rozpoczęliśmy prace nad zupełnie nowym projektem z serii Mafia! - powiedział dyrektor generalny firmy, Roman Hladík.

„Na premierę trzeba będzie poczekać kilka lat i na razie nie możemy powiedzieć nic więcej, ale bardzo się cieszymy, że będziemy mogli dalej pracować nad naszą ukochaną serią i zabawiać graczy nowymi opowieściami” - dodał.

Nieoficjalnie o nowe Mafii mówi się już od jakiegoś czasu. Szereg plotek pojawił się w maju, gdy ujawniano, że projekt będzie najpewniej prequelem. Akcję umieszczono podobno na przełomie XIX i XX wieku na Sycylii, gdzie poznamy przeszłość rodziny Salierich. Główny bohater ma być „dobrze znany” miłośnikom pierwszej części, więc możliwe, że wcielimy się w samego Ennio Salieriego.

Jeśli o Mafii mowa, pierwsza cześć serii dostępna będzie za darmo na Steamie w okresie od 1 do 5 września, właśnie w ramach obchodów 20-lecia serii.

Zobacz także