Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Video: Odrobina Final Fantasy Tactics w Children of Zordiacs

Gramy.

Children of Zordiacs to debiutancki projekt niezależnego studia Cardboard Utopia, które założyli między innymi byli deweloperzy z Ubisoftu. Prezentujemy materiał z wczesnej wersji.

Projektanci nie ukrywają, że inspirowali się klasykami w stylu Final Fantasy Tactics czy Shining Force. Mamy więc do czynienia z grą taktyczną stawiającą nie tylko na strategiczny gameplay, ale i fabułę oraz narrację.

Projekt został ufundowany na Kickstarterze w lutym ubiegłego roku. Deweloperom udało się zebrać 259 tys. dol. kanadyjskich, a podstawowym celem było uzbieranie 50 tys.

Najważniejszym elementem wyróżniającym produkcję spośród innych taktycznych tytułów jest system typowych zdolności, które zastąpione zostają kartami. W miarę postępów otrzymujemy dostęp do kolejnych kart i budujemy talię umiejętności do wykorzystania w trakcie turowej walki.

Historia rozgrywa się na terenie krainy pod rządami totalitarnymi. Grupa wyrzutków regularnie zakrada się do stolicy, by - między innymi - kraść cenne przedmioty z posiadłości arystokratów.

Children of Zodiarcs zadebiutuje 18 lipca na PC i PS4.

O autorze
Komentarze