Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valorant - Spike: podkładanie i rozbrajanie bomby

Zasady gry.

W Valorant trzonem zabawy jest tryb, w którym jedna z drużyn podkłada Spike'a, tutejszy odpowiednik bomby, a druga zaś musi jej w tym przeszkodzić, rozbrajając urządzenie. W tym rozdziale przedstawiamy, jak podkładać i rozbrajać Spike'a.

Spike to bomba w Valorant, która jest odpowiednikiem tej z CS-a. Pojawia się w plecaku losowego gracza z drużyny atakującej - jeśli to właśnie u ciebie wyląduje, przy prawej krawędzi ekranu pojawi się stosowna ikonka (1).

Zadaniem drużyny atakującej jest podłożenie Spike'a w jednym z trzech punktów na mapie. Oznaczone są one jako A (2), B (3) i C (4), które widać na ekranie ładowania mapy, jak i na mini-mapie. Zadaniem obrońców z kolei jest temu zapobiec - a jeśli się nie uda, rozbrojenie bomby.

By podłożyć Spike'a, musisz dotrzeć w okolice obszaru A,B bądź C, a następnie wcisnąć i przytrzymać klawisz 4, odpowiedzialny za bombę. Wyświetli się wtedy pasek postępu (5) informujący o procesie podkładania bomby.

Gdy się zapełni, Spike zostanie rozstawiony, a obrońcy będą mieć kilkadziesiąt sekund na jego rozbrojenie. By rozbroić Spike'a, trzeba się po prostu do niego zbliżyć (6) i wejść z nim w interakcję, przytrzymując klawisz F. W tej sytuacji również pojawi się na ekranie pasek postępu (7) informujący o procesie rozbrajania bomby - także wtedy, gdy rozbraja ją sojusznik.

Jeśli drużyna atakująca zdoła utrzymać Spike'a przez kilkadziesiąt sekund, wybuchnie on i zakończy rundę ze zwycięstwem atakujących. Jeśli z kolei obrońcy zdołają ją rozbroić bądź przetrzymać agresorów do momentu upłynięcia czasu gry, oni zostaną okrzyknięci zwycięzcami.

Następnie: Valorant - misje, dodatkowe PD

Spis treści: Valorant - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valorant - skórki i przywieszki, zmiana wyglądu broni

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Valorant

PC

Related topics
O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze