Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valheim - lewiatan: gdzie jest kraken, zdobycie chityny

Żyjąca wyspa, jak wydobyć chitynę.

Lewiatan to wzorowany na nordyckim Krakenie stwór w Valheim który wygląda jak żyjąca wyspa. Z tej strony dowiesz się gdzie znaleźć tę mityczną bestię, jak wydobyć z niej chitynę i jakie czekają na ciebie tutaj zagrożenia.

Lewiatan (1) pojawia się losowo podczas przemierzania biomu Ocean (2). Nie ma tutaj sztywno określonych reguł (prócz lokalizacji) - jeśli chcesz go znaleźć, pływaj po prostu po tym biomie, aż się na niego natkniesz. By dostać się do Lewiatana potrzebujesz statku. Mimo że zwykła tratwa tutaj wystarczy, postaraj się korzystać przynajmniej z Krave - kontakt z tym stworem może wyrządzić sporo szkód okrętowi.

Gdy do niego dotrzesz, ustaw okręt tuż obok i wskocz na jego grzbiet. Samego lewiatana nie możesz zranić, możesz z kolei zebrać chitynę ze znajdujących się na jego powierzchni złóż (3). Do tego celu wykorzystaj dowolny kilof.

Za pomocą chityny stworzysz kilka przydatnych przedmiotów, takich jak brzytwa otchłani (4) czy harpun otchłani (5). Ten drugi jest szczególnie wart uwagi, gdyż pozwoli ci polować na węże morskie i zdobywać z nich spore ilości bardzo cennego mięsa.

Przy wydobywaniu chityny musisz być jednak ostrożny. Po zniszczeniu każdego złoża, masz 25% szansy na rozzłoszczenie lewiatana. Jeśli to nastąpi, stwór zacznie się trzęść i po mniej więcej 5 sekundach schowa się w wodzie. Wykorzystaj ten czas, by bezpiecznie wrócić na łódź.

Spis treści: Valheim - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Valheim - trzeci boss, Kościomasa: jak przywołać, pokonać

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze