Skip to main content

Uncharted najsłabszą premierą Sony na PC

Znacznie niższe wyniki od poprzednich gier.

Wydanie PC Uncharted: Kolekcja Dziedzictwa Złodziei okazało się najsłabszą premierą gier ekskluzywnych Sony na komputerach. Nie trafiła nawet do listy 100 najpopularniejszych gier na Steamie.

Jak wynika z danych serwisu SteamDB, pomimo „bardzo pozytywnych” ocen na Steamie, w zwieńczenie przygód Nathana Drake’a w szczytowym momencie grało jednocześnie niecałe 11 tys. osób. W przeciwieństwie do poprzednich gier PS na Steamie, historia awanturniczego poszukiwacza skarbów nie trafiła nawet na listę 100 najpopularniejszych gier w sklepie. Dla porównania, „rekordy” poprzednich portów gier z PlayStation prezentowały się następująco:

  • Days Gone - ok. 27 tys. graczy
  • Horizon Zero Dawn - ok. 56 tys. graczy
  • Marvel’s Spider-Man - ok. 66 tys. graczy
  • God of War - ok. 73 tys. Graczy

Za taki stan rzeczy może odpowiadać kilka czynników. Przede wszystkim, wydanie zadebiutowało w pobliżu innych dużych premier. W zeszłym tygodniu mogliśmy zagrać m.in. w Plague Tale: Requiem i Gotham Knights, a osoby składające zamówienia przedpremierowe mogą już bawić się w kampanii Call of Duty Modern Warfare 2.

Nie bez znaczenia może być też fakt, że w grze dostajemy jedynie zwieńczenie sagi i samodzielny dodatek, a z pewnością wielu graczy chciałoby poznać również wydarzenia z oryginalnej trylogii na PS3.

Read this next