Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Uncharted 3: Oszustwo Drake'a - Rozdział 20: Karawana

Na ratunek Sully'emu.

Drake ledwo uszedł z życiem w obławie w wymarłym mieście. Teraz nabrał sił i to on ze zwierzyny, zamienił się w myśliwego. Wraz z arabskimi towarzyszami wyrusza zaatakować karawanę. To w niej przetrzymywany jest Sully.

W poszukiwaniu karawany

Pędź za swoim towarzyszem Salimem po ścieżce prowadzącej do kanionu. Po dłuższej chwili poniżej siebie zobaczysz jadący konwój. Wciąż poruszaj się przed siebie do momentu aż dogonisz ciężarówki. Zabij mężczyznę na pojeździe po lewo i skocz na krypę. Podnieś amunicję i schowaj się za barierką.

Zabij faceta na motorze jadącego przed ciężarówką. Potem przeskocz na pojazd z prawej strony a z niego na konia, również na prawo. Rozpędź go i wskakuj na kolejne pojazdy, eliminując wrogów. Tę czynność powtarzaj kilkukrotnie do czasu, aż przejmiesz ciężarówkę z wyrzutnią RPG.

Korzystając z wyrzutni zestrzel obie ciężarówki przed sobą. Następnie szybko ewakuuj się z palącego się pojazdu, zeskakując na konia. Następnie zabij otaczających cię motocyklistów oraz żołnierza na najbliższej ciężarówce. Gdy wjedziesz do kanionu, obejrzyj przerywnik filmowy.

Przeskakuj z ciężarówki na ciężarówkę, aż dojdziesz do czoła karawany

Przed chwilą spadłeś z konia, lecz Salim pomógł ci wsiąść na swojego. Przez moment jedziecie razem na jednym wierzchowcu. Po chwili nadbiega twój, więc przeskocz na niego (X). Brnij do przodu, przeskakując po kolejnych pojazdach i zabijając bandytów, aż dotrzesz do czoła karawany. Obejrzyj filmik.

Gdy ujrzysz Sully'ego skaczącego na ciężarówkę z dźwigiem, podjedź do niej z lewej strony i skocz na krypę. Stocz krótką acz intensywną walkę na pięści z osiłkiem. Rób uniki (∆) i okładaj go z całych sił. Gdy zawiśniesz na dźwigu to wciśnij (○) aż znajdzie się pod tobą koń, na którego zeskoczysz. Ponownie obejrzyj animację.

Burza piaskowa

Wraz z Sullym zbłądziłeś w burzy piaskowej. Idź przed siebie a po chwili dostrzeżesz ciężarówkę. Obejdź ją z prawej strony i zajdź od tyłu najbliższego nieprzyjaciela (□). Zabierz jego snajperkę, wejdź na pojazd i wybij pobliskich wrogów. Po chwili nadbiegną kolejni, niezwłocznie rozpraw się z nimi.

Walka będzie dość wymagająca, podnoś amunicję i broń z zabitych bandytów i chowając się za kolejnymi osłonami, pędź na wprost wchodząc w głąb ruin. Gdy drogę zablokują ci dwa pojazdy opancerzone, to schowaj się za tyłem pobliskiej ciężarówki.

Tutaj znajdziesz bardzo pomocny w walce granatnik

Zastrzel snajpera po lewej, potem zgodnie z ruchem wskazówek zegara zestrzel na prawo mężczyznę z granatnikiem. Następnie z prawej strony pojazdu na dachu zabij kolejnego snajpera.

Biegnij na lewo do budynku, na którym przed chwilą stał mężczyzna z granatnikiem. Po drodze chowaj się przed ostrzałem z działek oraz zabijają pozostałych przy życiu wrogów. Wejdź na budynek i podnieść granatnik.

Od razu schowaj się za murkiem na dachu. Musisz dwukrotnie trafić w oba pojazdy, które następnie wybuchną. Pozostałe naboje w rakietnicy zużyj na błąkających się nieopodal ciebie wrogów.

Zeskocz z budynku i biegnij na wprost, za pojazdy, które wysadziłeś. Uważaj na snajperów, czają się wśród ruin.

Wchodząc przez wielkie wrota świątyni

Po wydostaniu się z burzy piaskowej już po chwili dotrzesz do wrót świątyni. Te są uchylone, więc wejdź do środka. Od razu skręć w lewo, na górce piachu zobaczysz leżący skarb - Rzeźbiona sabejska twarz. Następnie wbiegnij po schodach na wprost drzwi.

Przedostałeś się do wielkiego pomieszczenia z olbrzymimi posągami. Skieruj się w prawo i wejdź po drabinie. Na górze uruchom mechanizm w wielkiej czerwonej posągowej głowie przytrzymując (∆).

Okaże się, że by uruchomić mechanizm, należy zwolnić drążek umiejscowiony w posągu po lewej stronie. Zeskocz na półkę niżej, z prawej strony, tuż za mechanizmem poruszanym przez towarzysza. Dzięki temu podniesiesz Sabejska brązowa rzeźba byka.

Przeskakuj między żyrandolami

Teraz złap się mechanizmu, który wyniesie cię do góry i wróć do Sully'ego. Skocz na żyrandol po lewej. Przejdź na jego drugą stronę by podnieść Królewska gra z Ur. Wróć do kompana.

Idź w prawo i złap się poruszającego się mechanizmu. W odpowiednim momencie zeskocz na podest z prawej strony. Z niego skocz przed siebie na kolejny balkon, potem na kamienie w ścianie po lewo i z nich przedostań się na drążek/podest na wprost.

Przedostań się na koniec kładki/drążka i skocz na żyrandol po lewej. Z niego na kolejny z lewej strony a potem do balkonu z posągiem. Uruchom mechanizm (∆). Przeskocz na obydwa żyrandole i z prawego doskocz do drabiny na lewo od otwartych wrót. Zejdź na dół i przejdź nowo otwartym przejściem.

Następnie: Uncharted 3: Oszustwo Drake'a - Rozdział 21: Atlantyda Pustyni

Powrót do spisu treści: Uncharted 3: Oszustwo Drake'a - Poradnik, Solucja - opis przejścia i skarby

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze

Damian Milczarek

Contributor

Komentarze