Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Uncharted 3: Oszustwo Drake'a - Poradnik, Solucja

Opis przejścia gry i wszystkie skarby.

Witamy w poradniku i solucji do trzeciej części serii Uncharted. Nathan Drake, główny bohater gry, zabiera nas w szereg niesamowitych miejsc. Odwiedzimy kolumbijskie tropiki, dżungle w środku Francji, gorącą arabską pustynie, możemy także liczyć na wartką akcję, niesamowitą przygodę i wiele niezapomnianych chwil.

Seria Uncharted to trzecioosobowa przygodowa gra akcji z elementami platformówki oraz skradanki. Podczas zabawy sterujemy poczynaniami Nathana, a okazjonalnie wspierać nas będzie trójka jego przyjaciół - Sully, Cutter oraz Chloe.

W niniejszym poradniku znajdziecie kompletny opis przejścia kampanii fabularnej gry oraz wskazówki, gdzie znajdują się wszystkie poukrywane sekrety. Nie zabrakło też garści porad na dobry początek zabawy.

Oszustwo Drake'a jest częścią Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a na PlayStation 4. Jeśli szukasz pomocy do pierwszej odsłon, zobacz nasz poradnik do Uncharted 1: Fortuna Drake'a. A jeśli zagubiłeś się w drugiej, sprawdź poradnik do Uncharted 2: Pośród Złodziei. Jeżeli natomiast szukasz solucji do Kresu Złodzieja, sprawdź: Uncharted 4 - poradnik i solucja - kompleksowy przewodnik do czwartej części serii.

Opis przejścia

Przygodę rozpoczynamy od nieudanego - jakby się zdawało - targu w jednym z londyńskich pubów. Bijatyka przeradza się w sfingowane morderstwo Drake'a. Później główny bohater wyrusza w poszukiwaniu kolejnego skarbu, ukrytego przez Francisa Drake'a. Po drodze przenosimy się do lat młodości Nathana, gdzie poznajemy początek znajomości z Sullym. A to tylko początek atrakcji.

Skarby i sekrety

Jak zawsze, Uncharted oferuje cały zestaw znajdziek do odszukania. Skarby kryją się w różnych zaskakujących miejscach - jeśli macie problem z ich odszukaniem, skorzystajcie z naszego poradnika.

Porady na dobry początek

- Gdy wróg chce rzucić granat i go wtedy postrzelisz, upadnie on pod jego nogi zabijając jego i żołnierzy wokół.

- W drugiej oraz trzeciej części gry rozbudowano element skradania się. Korzystaj z niego tak często, jak tylko się da. Najczęściej wystarczy przycupnąć za skrzynią, o którą opiera się przeciwnik i wtedy wcisnąć (□). Drake momentalnie ogłuszy człowieka.

- Poza skradaniem, większy nacisk położono na walkę wręcz. Jest ona prosta i sprowadza się do wciskania (□), a w przypadku kontry (∆).

- Jeśli podczas rozgrywki wspierać cię będzie inna postać, nie przejmuj się jej losem - towarzysze są nieśmiertelni. Niewiele ci pomogą samym strzelaniem, ale skupią uwagę wroga na sobie. Staraj się wtedy przejść na drugą stronę lokacji by zajść wroga z boku lub od tyłu.

- W grze znajduje się mnóstwo elementów zręcznościowych, polegających na odnajdywaniu ukrytych przejść i skorzystaniu z nich w odpowiednim momencie. Zawsze rozglądaj się za elementami w kolorach białym lub jasnoszarym.

- Najskuteczniejszą bronią okazuje się pistolet. Strzelba przydaje się tylko w końcowych etapach gry, gdy atakują nas stwory w ciasnych korytarzach. Świetnym rozwiązaniem okazuje się posiadanie kałasznikowa. Pamiętaj także by uzupełniać zapasy amunicji zbierając ją z poległych wrogów.

- Nate nie posiada paska zdrowia, więc sporo kul potrafi przyjąć i wciąż dalej biegać. Niemniej staraj się jak najczęściej wykorzystywać elementy otoczenia, by się nimi osłonić (wciskaj ○). Oczywiście, gra jest o wiele bardziej wymagająca na wyższych poziomach trudności.

- Rozglądaj się za skarbami, najczęściej poukrywane są w rogach danej lokacji. Pomoc znajdziesz w naszym poradniku.

Sterowanie

Jeśli chodzi o poruszanie się postacią i walkę, sterowanie jest zasadniczo nieskomplikowane. Zerknij na poniższy schemat. Pamiętaj, że możesz go także odnaleźć w menu głównym gry.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze

Damian Milczarek

Contributor

Komentarze