Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Uncharted 3: Oszustwo Drake'a - Rozdział 11: Jako na górze, tak i na dole

Schodząc do studni.

Trójka przyjaciół: Nathan, Sully i Elena docierają do wielkiej studni. Schodząc do niej liczą na rozwiązanie zagadki Francisa Drake'a.

W głąb studni

Stoisz przy studni głębinowej. W jej środku znajduje się drabina. Zejdź po niej na sam dół. Potem na lewo i zawiśnij na drążku, ponownie przejdź na lewo. Odwróć się tak, by wyjść na zewnętrzną cześć studni. Trzymając się gzymsu przedostań się na sam jego koniec gdzie zgarniesz Srebrny pierścień z koralem.

Zejdź w dół

Teraz zeskocz na ziemię. Znajdziesz się w wielkim podziemnym pomieszczeniu. Obejrzyj dziennika Drake'a (touchpad). Po lewej stronie odszukaj przewróconej kolumny. Tuż za nią podejdź do ściany i wciśnij (przycisk do góry). Zobaczysz tajemnicze napisy, rozszyfruj je wciskając (touchpad). Idź w lewo wzdłuż ściany i odszukaj na ziemi płytę z narysowanym księżycem.

Płyta z księżycem

Stań na rzeczonej płycie, wyjmij mapę (L2) i odwróć się w kierunku kolumn. Drake wskaże, że kolumna przed tobą to ta właściwa, podejdź do niej i wciśnij dwukrotnie (∆).

Otworzy się przejście tuż przed tobą, przejdź przez nie. Pokonasz trzy małe pomieszczenia z posągami, tuż potem obok wielkiego koła zębatego odwróć się w lewo by podnieść Sztylet ze srebra i skóry.

Zagadka z kołami zębatymi

Kieruj się korytarzem na wprost. Zobaczysz, że środkowe drzwi zostały zamknięte. Skieruj się do drzwi po lewo, dojdź do końca i rozwiąż zagadkę. Polega ona na odpowiednim umieszczeniu rozproszonych po podłodze kół zębatych. Dopasowujesz je rozmiarami oraz zawartymi na nich rysunkami.

Poprawne rozwiązanie łamigłówki

By sięgnąć ostatnie duże koło zębate, wejdź schodami po prawo. Wdrap się na kolumnę, potem w lewo po gzymsie. Przeskocz na drążki w głębi, potem po wielkiej krokwi przejdź na lewo. Na końcu zeskocz na podłogę i zsuń na dół zębatkę. Włóż ją do mechanizmu.

Podejdź do koła obrotowego umiejscowionego przed mechanizmem (∆) i obróć je. Na koniec skieruj się za prawą kolumnę (w głębi, za Sullym) by odnaleźć Brosza z perłami i szmaragdem.

Tą samą drogą, którą wszedłeś do pomieszczenia, wyjdź do głównej lokacji. Przejdź przez drzwi na prawo.

Zagadka z figurkami

W pomieszczeniu z figurami, zejdź po schodach i od razu za nimi skręć w lewo, by z podłogi podnieść Srebrny wisiorek z puzderkiem.

Pójdź na środek sali i podnieś reflektor zamontowany na sztycy. Sprawi on, że nietoperze zrzucą ci skarb. Podejdź do ściany na prawo od wejścia, by zgarnąć Filigranowa srebrna bransoletka.

Idąc na prawo od Sully'ego ustaw w odpowiednim miejscu latarkę, tak by po wciśnięciu (L2) ujrzeć postać wojownika z włócznią. W jego kształt złożą się figurki przed tobą.

Tu ustaw latarkę

Wróć do głównej komnaty i przejdź przez środkowe drzwi, które się właśnie otwarły. Idź korytarzem aż dojdziesz do drabinki. Wejdź po niej na górę. Przedostań się do pomieszczenia z pochodną. Weź ją (∆) i użyj jej na globusie przed sobą. Obejrzyj animację.

Atak pająków

Po filmiku zaatakują cię pająki, aby przed nimi uciec kieruj się do wyjścia, tą samą drogą, którą doszedłeś do obecnego pomieszczenia. Biegnąc odtrącaj pająki pochodnią (□). Dojdziesz do miejsca, w którym wraz z Sullym podniesiesz drzwi (∆). Przez moment strzelaj w nadbiegające pająki.

Kieruj się korytarzem podążając za Eleną. Przy studni zaatakują cię przeciwnicy. Chowając się za kolumnami, wybij ich. Uważaj, walka będzie dość wymagająca. Po bitwie podejdź do Sully'ego (∆). Wydostań się na powierzchnię po drabinie.

Na powierzchni

Po wyjściu ze studni, kieruj się przed siebie wychodząc na plac. Skręć ostro w prawo, zejdź schodami i przed sobą znajdziesz bramę, a przy niej weźmiesz Amazonitowo-bursztynowy naszyjnik.

Zawróć do placu, dojdź do fontanny, następnie skręć w prawo i wejdź między stragany. Na ławce po lewej znajdziesz Srebrny wisiorek z kapsułką.

Tym razem skręć na lewo od fontanny, dojdź do grupki kobiet ubranych na czarno. Przy kolumnie na ziemi podniesiesz Amazonitowo-bursztynowy kolczyk. Skieruj się schodami po prawo i obejrzyj film.

Zostałeś naszprycowany narkotykiem, obraz ci się rozmazuje. Biegnij przed siebie dłuższą chwilę. Droga jest tylko jedna. Potem obejrzyj kolejny film.

Goń Talbota

Ścigaj Talbota, biegnąc za nim. Prowadzi jedna jedyna droga, więc nie ma możliwości byś pobiegł w złą stronę. Pamiętaj przemieszczać się za ściganym w miarę szybko tak, by nie złapali cię żołnierze. W momencie, gdy oponent zatrzaśnie przed tobą bramę, skocz w lewo i przeskocz przez okno.

Gdy przejdziesz przez drzwi i wydostaniesz się na duży targ, to stracisz z oczu Talbota. Wtedy skieruj się w prawo po schodkach, potem na lewo wśród rupieci podniesiesz Srebrna jemeńska bransoleta.

Przedostań się na prawo przez targ do momentu, aż ponownie zobaczysz Talbota. Skacz na prawo po dachach, potem przeskocz na sąsiedni budynek z lewej strony. Zarwie się pod tobą podłoga. Następnie ponownie biegnij za przeciwnikiem, ścigając go po jednej możliwej ścieżce.

W końcówce wciśnij (∆) by zjechać po tyrolce, a podczas walki wciskaj (X) by uchronić się przed ciosem. Podczas krótkiego pojedynku, okładaj wroga pięściami (X) i rób uniki (∆) do czasu aż zaatakuje cię żołnierz.

Następnie: Uncharted 3: Oszustwo Drake'a - Rozdział 12: Porwanie

Powrót do spisu treści: Uncharted 3: Oszustwo Drake'a - Poradnik, Solucja - opis przejścia i skarby

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze

Damian Milczarek

Contributor

Komentarze