Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Sniper Elite przejmują prawa do platformówki Woolfe

Zrealizują obietnice z Kickstartera.

Prace nad platformówką Woolfe: The Red Hood Diaries spowodowały już bankructwo jednego studia, ale teraz prawa do produkcji przejęła firma Rebellion, znana najlepiej z serii Sniper Elite.

Gra wygląda lepiej na screenach

Ponad 2,3 tys. użytkowników Kickstartera wsparło Woolfe podczas zbiórki. Wcielamy się Czerwonego Kapturka, przedzierając się przez mroczny świat fantasy, a podróż do domu babci to tylko początek przygody.

Planowano przygotowanie dwóch części produkcji. Pierwsza odsłona zadebiutowała w marcu i zebrała mieszane oceny. Ostatecznie gra nie sprostała oczekiwaniom i nie sprzedała się na tyle dobrze, by studio Grin z Belgii mogło kontynuować działalność.

Kod źródłowy został w sierpniu wystawiony na sprzedaż i - jak się okazuje - platformówką zainteresowało się właśnie Rebellion Developments.

Nie podano kwoty transakcji, ale Jason Kingsley z brytyjskiego studia zapewnia w rozmowie z Eurogamerem, że nie była to „ogromna”, lecz nadal „znacząca” suma, a licencją interesowało się kilka podmiotów.

Przedstawiciele firmy wybrali się w podróż do Belgii, by odebrać dyski twarde z danymi oraz dwie palety „fizycznych” gadżetów, które miały trafić do użytkowników Kickstartera, zanim zabrakło pieniędzy na ich wysyłkę. Nowy właściciel roześle je do końca roku.

Głównym celem Rebellion nie jest oczywiście honorowanie obietnic złożonych podczas zbiórki, lecz możliwość czerpania przychodów ze sprzedaży gry na Steamie. Kingsley chciałby stworzyć drugą część Wolfe lub produkcje o podobnej tematyce, ale najpierw musi zbadać ewentualne zainteresowanie takimi projektami.

Nudzisz się? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze