Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy serii Dizzy z lat 80. powracają z nowym projektem - SkySaga: Infinite Isles

Darmowy tytuł w stylu Minecrafta.

Bracia Oliver, którzy zasłynęli pod koniec lat 80. serią gier platformowych Dizzy, zapowiedzieli swój nowy projekt: darmową grę sieciową SkySaga: Infinite Isles.

Miasto moje, a w nim

Zasłużone studio Blitz przestało istnieć we wrześniu 2013 roku, po 23 latach działalności. Andrew i Philip Oliverowie założyli jednak nową firmę - Radiant Worlds - i podjęli współpracę z koreańskim Smilegate.

SkySaga ukaże się w przyszłym roku, tylko na PC. Całość opisano jako „ciągle zmieniający się wieloosobowy, otwarty świat sieciowy”. Fabułę napędzają sami gracze, a akcja toczy się w terenie generowanym losowo z voxeli.

Nie sposób ukryć nawiązań do popularnego Minecrafta - użytkownicy będą wydobywać z ziemi surowce, ścinać drzewa, polować na zwierzęta i budować schronienie.

Gracze zaczną na swojej „domowej”, bezpiecznej wyspie. Stąd wybierzemy się w przygody przez specjalny portal. Innych mieszkańców odwiedzimy w celach handlowych. Nie zabraknie też misji w kooperacji oraz rywalizacji.

„Robię gry od ponad 30 lat i widziałem już prawie wszystko, ale nigdy nie byłem tak podekscytowany, jak jest w przypadku SkySaga” - komentuje Philip Oliver.

Infinite Isles ma być pierwszą odsłoną większej serii SkySaga. Tytuł będzie darmowy, z transakcjami cyfrowymi. Wkrótce rozpoczną się testy wersji alpha.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze