Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy „Pszczółki Mai” zrobili reklamę Resident Evil 4 Remake

Hiszpańska wioska z przymrużeniem oka.

Być może nie należało oczekiwać, by cała kampania reklamowa Resident Evil 4 Remake skupiała się na poważniejszym tonie i elementach brutalnego horroru, ale trailera w stylu „Pszczółki Mai” chyba nikt się nie spodziewał.

Capcom opublikował na swoim azjatyckim kanale niesamowitą reklamę nadchodzącego survival horroru, która odziera Resident Evil 4 z całego horroru i przemienia wioskę pełną zainfekowanych Ganados w słoneczną krainę rodem z kreskówek dla najmłodszych. W „Leon and the Mysterious Village” nie brak słońca, piesków i tęcz.

Jeśli kolorowa animacja z czymś wam się kojarzy, to macie rację - film przygotowało zasłużone studio Nippon Animation, które ma na swoim koncie między innymi kultowe anime „Pszczółka Maja”. Materiał utrzymany jest zresztą w bardzo podobnym stylu, który budzić może wspomnienia z dzieciństwa, choć całość ewidentnie nabiera sarkastycznego tonu.

Zarówno ludzie odpowiedzialni za marketing w Capcomie, jak i sami twórcy krótkiego filmu wykazali się sporym poczuciem humoru i podeszli do tematu horroru z dużym przymrużeniem oka, co z pewnością wypada intrygująco. Co ciekawe, to jeszcze nie koniec historii i wkrótce mają pojawić się kolejne „odcinki” historii Leona i Ashley.

Remake Resident Evil 4 zadebiutuje w najbliższy piątek, a gra zbiera dotąd rewelacyjne recenzje. Wiele wskazuje na to, że mamy do czynienia z wyjątkowo udaną produkcją. Szkoda tylko, że zabawne anime nie pojawi się jako dłuższa produkcja, bo naprawdę ciekawie byłoby obejrzeć taką adaptację kultowego horroru.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze