Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Dark and Darker porzucają model free to play

Playtesty pod znakiem zapytania.

Twórcy Dark and Darker - znanego też jako najpopularniejsze demo na Steamie - ogłosili, że tytuł nie zadebiutuje w modelu free to play. Termin kolejnych playtestów powinniśmy poznać niedługo.

Jak dowiadujemy się z zaktualizowanej sekcji FAQ na serwerze Discord poświęconemu grze, studio Ironmance nie podjęło jeszcze ostatecznej decyzji odnośnie ceny gry. Potwierdzono jednak odejście od modelu free to play. Produkcja zadebiutuje na Steamie w kilku płatnych edycjach pod koniec 2023 roku. W odległych planach jest również wydanie na konsole PlayStation oraz Xbox.

W oddzielnym wątku poruszono temat kolejnych playtestów, które wedle pierwotnych założeń miały wystartować 14 kwietnia. Taki scenariusz wydaje się dosyć mało prawdopodobny, biorąc pod uwagę fakt, że Dark and Darker zostało usunięte ze sklepu Steam. Twórcy obiecują, że oficjalny komunikat w tej sprawie otrzymamy „niedługo”.

Warto zaznaczyć, że wciąż trwa batalia pomiędzy Ironmance a firmą wydawniczą Nexon. W ramach przypomnienia, koreański wydawca oskarżył studio o kradzież kodów i assetów, które wykorzystano przy produkcji Dark and Darker. Przyczyną konfliktu jest fakt, że zespół Ironmance składa się w większości z byłych pracowników Nexon, które pracowało wcześniej nad grą o podobnych założeniach.

Twórcy zapewniają, że zarzuty firmy są bezpodstawne, a podczas prac nie wykorzystano żadnych nielegalnie zdobytych materiałów. Jak uzasadniono, Dark and Darker i anulowany „Project P3” były do siebie podobne w fundamentalnych założeniach, gdyż polegały na konwencji charakterystycznej dla gatunku dungeon-crawlerów.

Dzieło Ironmance opiera się bowiem na przeczesywaniu losowo generowanych lochów. Główne założenia rozgrywki są całkiem proste: wybieramy jedną z klas postaci, a następnie walczymy z potworami oraz innymi graczami o ukryte skarby. W przypadku śmierci tracimy zdobyty łup i powtarzamy cały proces od zera.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze