Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dark and Darker wydane we Wczesnym Dostępie, ale nie na Steamie

Dalszy ciąg sagi.

Pomimo trwającego konfliktu prawnego, Ironmace Games kontynuuje rozwój oczekiwanego Dark and Darker. Produkcja zadebiutowała we Wczesnym Dostępie, choć nie na Steamie, skąd została usunięta jakiś czas temu.

W ramach krótkiego przypomnienia: w kwietniu twórcy zostali pozwani przez dawnego pracodawcę, firmę Nexon. Konflikt bierze się z faktu, że koreański wydawca zarzuca swoim byłym pracownikom, iż po odejściu z pracy wykorzystali kod i inne elementy anulowanego projektu o nazwie kodowej „P3”, by stworzyć właśnie Dark and Darker.

Deweloperzy zaprzeczają, a nawet policyjne przeszukanie ich biura nie ujawniło żadnych dowodów. Pomimo tego Valve przystało na wnioski firmy, by usunąć produkcję ze Steama. Od tego czasu tytuł dystrybuowany jest w „alternatywnych” kanałach, jak sieć Torrent.

Wszystko to przełożyło się na wielokrotne opóźnienia wersji Early Access, ale teraz tytuł w końcu udało się wydać. Aby to umożliwić, Ironmace przygotowało własny launcher pod nazwą Blacksmith, ponieważ wszyscy gracze na PC wprost uwielbiają instalować kolejne aplikacje tego typu. Wydaje się jednak, że w tym przypadku można zrobić wyjątek, ze względu na nietypowe okoliczności. Grę trzeba jeszcze kupić, bezpośrednio z oficjalnej strony lub też w sklepie Chaf Games.

Jak na Wczesny Dostęp przystało, w grze brakuje „wielu kluczowych funkcji”, które pojawią się w nadchodzących miesiącach. Z całą pewnością nie zabraknie też błędów, a twórcy apelują o „cierpliwość i zrozumienie”. Już teraz pewne kontrowersje może za to wywołać wbudowany sklep.

„Gdy zakładaliśmy firmę, naszym założeniem było budowanie lukratywnej działalności, będąc jednocześnie wiernym swoim fanom” - wyjaśnia Ironmace. „Sklep w grze jest próbą realistycznego podejścia do biznesu związanego z wsparciem gry sieciowej, ale bez uciekania się do lootboxów czy przedmiotów z ograniczonym czasem dostępu”.

Osoby decydujące się na zakupy powinny zapewne brać pod uwagę fakt, że prawny status Dark and Darker nie został jeszcze uregulowany. Pod względem rozgrywki tytuł łączy cechy mrocznego RPG w świecie fantasy oraz extraction shootera w stylu Escape From Tarkov. Gracze trafiają do lochów, gdzie walczą z potworami oraz innymi użytkownikami, poszukując skarbów.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze