Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tegoroczny hit Steama zawalczy o telefony. Tak wygląda Dark and Darker w mobilnym wydaniu

Jest kilka różnic.

Koreański wydawca Kratfon zaprezentował pierwszy gameplay z Dark and Darker Mobile, a więc nowego wydania mrocznego RPG, poświęconego urządzeniom mobilnym. Przenośna wersja różni się nieco od pierwowzoru.

Oficjalny pokaz gry miał miejsce podczas koreańskiej imprezy G-Star 2023, ale pierwsze informacje o przerzuceniu gry na telefony otrzymaliśmy już jakiś czas temu. Za nowe wydanie odpowiada studio Bluehole, znane przede wszystkim z gier MMORPG. Wydaniem zajmie się właśnie Kratfon, odpowiedzialne za m.in. PUBG: Battlegrounds.

W mobilnej wersji Dark and Darker znajdziemy kilka różnic w porównaniu do oryginału. Do wyboru będzie tylko pięć klas - barbarzyńca, wojownik, łotrzyk, łowca, i kleryk - a nie osiem. Oczywiście zmieniono również interfejs, by dopasować sterowanie do ekranów mniejszych urządzeń. Założenia rozgrywki pozostają jednak takie same - głównym celem jest zejście do podziemii i zebranie jak największej ilości skarbów, a następnie sprawna ewakuacja. Na poniższym materiale możemy zobaczyć, jak gra sprawdza się w nowym wydaniu.

Wierzymy, że Dark and Darker Mobile będzie rezonować z graczami mobilnymi, sprawnie oddając ducha wersji PC z wciągającymi elementami survivalu, eksploracji i intensywną rozgrywką” - mówił Rafael Lim, starszy szef działu wydawniczego w Krafton, cytowany przez Eurogamera.

Dark and Darker Mobile ma zadebiutować w przyszłym roku, konkretna data pozostaje jednak nieznana. Oryginalna produkcja - od studia Ironmace - jest już dostępna do kupienia na PC, choć na razie tylko w fazie wczesnego dostępu. Pełny debiut zaplanowano na 2024 rok. Być może tytuł zdąży do tego czasu powrócić do łask Steama, ponieważ na ten moment zagrać możemy wyłącznie przez oficjalny launcher, który pobierzemy ze strony gry.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Dark and Darker

PC

Related topics
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze