Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dark and Darker ponownie powalczy o graczy, ale nie na Steamie

Gra powróci do szerszej dystrybucji.

Po długich miesiącach problemów prawnych, Dark and Darker szykuje się do powrotu do szerszej dystrybucji na PC, choć mowa na razie tylko o sklepie Epic Games Store.

Gra w przeszłości dostępna była na Steamie, gdzie zdobyła nawet sporą popularność, lecz została wkrótce usunięta na wniosek firmy Nexon. Koreański wydawca zarzucał swoim byłym pracownikom, że po odejściu z pracy wykorzystali kod i inne elementy anulowanego projektu o nazwie kodowej „P3”, by stworzyć właśnie Dark and Darker.

Deweloperzy zaprzeczali, a nawet policyjne przeszukanie ich biura nie ujawniło żadnych dowodów. Konflikt trwa, lecz niedawno sąd w Korei odrzucił wniosek Nexon o wydanie nakazu wstrzymania dystrybucji. Gra pozostawała dostępna, lecz jedynie za pośrednictwem autorskiego launchera Blacksmith. Wspomniana decyzja sądu otworzyła drogę do powrotu na większą skalę.

Zobacz na YouTube

Stąd właśnie weekendowe ogłoszenie o premierze w Epic Games Store. Jeden z deweloperów wyjaśnił w komunikacie opublikowanym na serwerze Discord, że jego zespół „ma coraz większą wiarę w jakość gry” i dlatego też „zaczął przygotowania do udostępniania Dark and Darker szerszej grupie odbiorców”.

Twórca nazywa to „wielkim krokiem przygotowawczym” studia. Na razie wydanie EGS nie ma jednak konkretnej daty premiery na karcie produktu, ale ogólnym założeniem jest dostarczenie „dopracowanego produktu do naszych fanów”. O Steamie nie wspomniano, choć odpowiedzialne za prace studio Ironmace chce współpracować „z różnymi partnerami, by dać fanom najlepsze opcje i odpowiednio budować społeczność”.

W tak zwanym międzyczasie konfliktem prawnym nie przejmowała się inna koreańska firma, Krafton. Studio odpowiedzialne za PUBG: Battlegrounds już w ubiegłym roku pozyskało bowiem licencję na tytuł, z myślą o produkcji mobilnej odsłony.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Dark and Darker

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze