Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tryb sieciowy w Watch Dogs 2 na PS4 już częściowo działa

AKTUALIZACJA: Kolejne funkcje dostępne.

Aktualizacja (24.11.2016): Twórcy Watch Dogs 2 poinformowali o uruchomieniu kolejnych elementów „płynnej” zabawy wieloosobowej.

Użytkownicy mogą już bez przeszkód „włamywać się” do sesji innych graczy, a także brać udział w wydarzeniach związanych z hakerami z grupy DedSec. Ponadto można włączyć tryb Łowcy Głów bez konieczności wchodzenia do aplikacji w telefonie głównego bohatera.

To jednak nie wszystko - dostępna jest też opcja „płynnego” zapraszania innych osób do wspólnego wykonywania misji kooperacyjnych.

Twórcy nadal zamierzają pracować nad usprawnieniem infrastruktury Watch Dogs 2. Wkrótce uruchomiony zostanie ostatni element składowy wariantu wieloosobowego - możliwość „neutralnego” przebywania w miastach pozostałych graczy.

*

Oryginalna wiadomość (22.11.2016): Przedstawiciele firmy Ubisoft poinformowali, że udało się częściowo rozwiązać problemy z płynną zabawą przez sieć w Watch Dogs 2. Serwery działają już na PS4 od godziny 17:00, posiadacze konsoli Xbox One muszą poczekać do północy.

Kłopoty związane były z możliwością nawiedzania sesji innych graczy i ich wersji wirtualnego San Francisco, czyli jednego z najważniejszych elementów tytułu.

Korzystanie z opcji sieciowych negatywnie wpływało na działanie gry. Użytkownicy twierdzili, że przy próbie rozgrywki wieloosobowej, produkcja zwalniała nawet do 10 klatek na sekundę.

Na razie włączono tylko dwa elementy płynnej zabawy - możliwość odwiedzania sesji innych osób oraz polowanie na wskazanych graczy.

Twórcy zamierzają monitorować stabilność serwerów. Jeżeli nie pojawią się żadne poważne problemy, uruchomione zostaną kolejne funkcje wariantu sieciowego, w tym opcja atakowania innych użytkowników.

Początkowo deweloperzy obiecywali, że usterki wyeliminują dosyć szybko, ale rozwiązanie wszystkich problemów się przeciągnęło.

Warto zaznaczyć, że pozostałe tryby sieciowe, w których gramy z użytkownikami pochodzącymi z listy znajomych - między innymi misje kooperacyjne - działają poprawnie.

Watch Dogs 2 dostępne jest na razie tylko na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Wersja PC ukaże się 29 listopada.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze