Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Trwają problemy z serwerami Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain

Są też transakcje cyfrowe.

Recenzje Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain sugerują, że mamy do czynienia z fenomenalną produkcją. Niektóre jej elementy działają jednak nieco gorzej.

Transakcje cyfrowe w grze za pełną cenę to raczej smutny obrazek, ale obecnie tytuł ma inne problemy w sieci

Gracze narzekają między innymi na transakcje cyfrowe w trybie Forward Operating Base, gdzie możemy atakować bazy innych graczy i bronić własnej platformy. Ceny są dość wysokie, a tempo zdobywania specjalnych monet w grze - powolne. Jest to jednak całkowicie opcjonalna funkcja.

Dostęp do sieci ma znaczenie także w innych elementach Metal Gear Solid 5. Serwery nie radzą sobie jednak ze sporym obciążeniem, a Konami potwierdziło na Twitterze, że wyłączono szereg opcji, by poradzić sobie z problemami.

Jednak nawet teraz - dwa dni po premierze - kłopoty nie słabną. Łączenie z serwerami przebiega sprawniej, ale przeglądanie opcji na iDroidzie nadal wymaga często sporej dozy cierpliwości, taki samo jak filtrowanie opcji zarządzania w Mother Base.

Rozwiązaniem obecnych kłopotów jest przełączenie gry w tryb offline, co można zrobić w prosty sposób z poziomu menu pauzy. Ekrany interfejsu zaczną nagle działać szybciej, bez czekania na synchronizację danych.

Gra debiutowała 1 września na PC, PlayStation 3, PS4, X360 i Xbox One.

Pozostając w trybie online często będziemy wpatrywać się w ten ekran ładowania. Na szczęście jest piesek.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze