Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Darmowa strzelanka Project Nova na PC - ujawniono następcę Dust 514

Od twórców EVE Online.

Project Nova to kodowa nazwa nowej strzelanki od twórców EVE Online, pokazywanej na rozpoczętej wczoraj imprezie Fanfest, gromadzącej fanów kosmicznego uniwersum.

Tytuł ma w zamyśle twórców zastąpić Dust 514 z PlayStation 3, wyłączane 30 maja tego roku.

Zmieniły się jednak podstawowe założenia. Anulowana gra umożliwiła na przykład wzywanie nalotów od użytkowników EVE Online, ale Project Nova będzie już całkowicie samodzielną, darmową strzelanką FPP, bez integracji z kosmicznym MMO.

- Orbitalne bombardowania w Dust 514 były fajną opcją, ale korzystał z nich jeden procent jednego procenta graczy - przyznaje starszy producent Snorri Árnason w rozmowie z serwisem Polygon.

Twórcy na rynku darmowych strzelanek chcą wyróżnić się głównie jakością, oferując „pół-realistyczne, taktyczne, nieco klasyczne” podejście do zabawy w świecie science-fiction.

W planach jest 60 klatek na sekundę, prosty w użyciu system ekwipunku i doboru wyposażenia oraz „około ośmiu” klas postaci do wyboru.

Warto pamiętać, że Project Nova wywodzi się najpewniej z Project Legion, zapowiedzianego na tej samej imprezie w 2014 roku. Także wtedy starano się zastąpić Dust 514, ale z planów nic nie wynikło - podobnie może być teraz, choć prace są bardziej zaawansowane.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze