Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 trafi na Steam. Trzy lata po premierze

Lepiej późno niż wcale.

Wyjątkowo długo musieli czekać miłośnicy Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 na premierę remake’ów na Steamie. Kultowe odsłony serii - w odświeżonej postaci - zadebiutują w sklepie Valve w dniu 3 października.

Gry są dostępne na PC już od ponad trzech lat, wydane na początku września 2020 roku - ale wyłącznie w Epic Games Store.

Nie znamy ceny na Steamie, lecz na EGS za pakiet należy zapłacić 162 złote. Obecnie trwa spora, 50-procentowa przecena, obniżająca kwotę do 81 zł. Której liczby należy spodziewać się w sklepie Valve? Na odpowiedź musimy poczekać.

Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 to gruntownie odświeżone wersje Tony Hawk's Pro Skater (z 1999 roku) oraz Tony Hawk's Pro Skater 2 (z 2000 rok), a więc - jak się wydaje - najbardziej kultowe i najlepsze części serii. Również remaki udały się bardzo dobrze, koncentrując się na oprawie graficznej i wiernie odtwarzając mechanikę rozgrywki.

Jak pochwaliło się Activision, zestaw stał się najszybciej sprzedającą odsłoną serii w historii, docierając do poziomu 1 miliona egzemplarzy w zaledwie dziesięć dni. W marcu 2021 roku wydano jeszcze konwersje PlayStation 5 i Xbox Series X/S, a w czerwcu - na Switch.

Odpowiedzialne za prace studio Vicarious Visions miało podobno zająć się jeszcze „trójką” i „czwórką”, lecz ostatecznie zdecydowano się na całkiem inne rozwiązanie. Firma przestała bowiem istnieć w samodzielnej formie, a pracowników wcielono w szersze struktury Blizzarda.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Nintendo Switch

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze