Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Rock i Microsoft rozdają Xbox Series X dziecięcym szpitalom

W specjalnych wersjach.
  • 20 dziecięcych szpitali z USA otrzyma konsole Xbox Series X
  • W sumie ze sprzętu skorzysta ponad 50 tysięcy młodych pacjentów
  • Urządzenia ozdobiono autografem The Rocka

Microsoft i aktor Dwayne Johnson - znany jako The Rock - organizują akcję, w ramach której wybranym dziecięcym szpitalom rozdadzą Xbox Series X.

Firma i słynny aktor podjęli współpracę z fundacją Gamers Outreach, by 20 placówkom medycznym w USA przekazać po jednej nowej konsoli. Koncern z Redmond przewiduje, że w 2021 roku ponad 50 tysięcy młodych pacjentów będzie mogło zagrać na urządzeniu.

Xbox Series X zostaną umieszczone w tak zwanych GO Karts - przenośnych budkach, pozwalających używać sprzętu także osobom, które z powodu stanu zdrowia nie mogą opuścić łóżka i sali szpitalnej.

Każdy egzemplarz konsoli ozdobiono symbolem Brahma Bull, który oznacza siłę, żywotność, serce i moc. Na obudowach umieszczono również wiadomość od The Rocka („Uśmiechaj się i baw”) oraz autograf aktora.

To nie pierwszy raz, gdy Johnson współpracuje z Microsoftem. W 2001 roku gwiazdor towarzyszył Billowi Gatesowi - ówczesnemu szefowi koncernu z Redmond - podczas prezentacji pierwszego Xboksa.

Xbox Series X i Xbox Series S zadebiutowały na rynku dzisiaj, 10 listopada.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze