Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Medium to "dwie gry uruchomione jednocześnie". Weronika Rosati i Marcin Dorociński w obsadzie

Nowe informacje o polskim horrorze.

The Medium to zaprezentowany na wczorajszym Inside Xbox nowy horror od polskiego studia Bloober Team. Nasi koledzy z brytyjskiego Eurogamera i serwis PolskiGamedev ujawnili mnóstwo nowych informacji o projekcie.

Akcję osadzono w Krakowie w latach 90. XX wieku, a część wydarzeń rozegra się w Hotelu Cracovia. Gracze pokierują Marianną - tytułowym medium, potrafiącym komunikować się z zaświatami. Dziewczyna doświadcza wizji morderstwa dziecka i próbuje zapobiec zbrodni.

Wymiary są symbolizowane kolorami - w prawdziwym świecie dominuje błękit...

Wizerunku bohaterce - twarzy i ciała - użyczy Weronika Rosati. W obsadzie jest też Marcin Dorociński jako mężczyzna, na polecenie którego podopieczna uda się do wspomnianego budynku. Aktorów w całości przeskanowano, przenosząc do wirtualnego świata. Warto jednak zaznaczyć, że artyści nie podłożą głosów swoim postaciom - usłyszymy inne osoby.

Marianna może przemieszczać się między dwoma światami: rzeczywistym i duchów. Produkcja wykorzysta przygotowany przez deweloperów system, który - jak wyjaśniają autorzy - wyrenderuje dwie gry jednocześnie, z osobnymi mapami. To właśnie dlatego pozycja nie mogła trafić na konsole obecnej generacji, ponieważ urządzenia były podobno za słabe.

...a w zaświatach czerwień

W wielu momentach gracze staną przed koniecznością przełączania się między wymiarami, by omijać przeszkody lub rozwiązywać zagadki. Jak opisuje PolskiGamedev, przykładem jest scena, gdy bohaterka musi zdobyć energię duchową, służącą do używania nadnaturalnych zdolności. W tradycyjnym świecie dostęp do niej jest zablokowany, więc trzeba przejść do wersji duchowej.

W przeciwieństwie do wcześniejszych tytułów Bloober Team, wydarzenia przedstawiono nie z perspektywy pierwszej, a trzeciej osoby, choć - tak jak w klasycznych odsłonach serii Resident Evil i Silent Hill - kamera będzie statyczna. W rozmowie z brytyjskim Eurogamerem twórcy tłumaczą, że zmiana widoku pozwoliła opowiedzieć bardziej osobistą historię - przekaz jest mocniejszy, gdy możemy ujrzeć mimikę twarzy postaci.

W zaświatach spotkamy tajemniczą dziewczynkę w masce

Wspomniany Hotel Cracovia autorzy odwzorowali podobno w skali 1:1, korzystając z autentycznych planów budynku i wykonanych przez deweloperów zdjęć. Wewnątrz pojawią się odniesienia do Polski z lat 90. - przykładowo na ścianach znajdziemy plakat z hasłem „Zimna wódka, ciepła publiczność” i zaproszeniem na dansing.

The Medium ukaże się w czwartym kwartale 2020 roku na PC i Xbox Series X. Motywem przewodnim jest dualizm, którego przejawem są między innymi dwie ścieżki dźwiękowe - skomponowane przez Arkadiusza Reikowskiego i Akirę Yamaokę, autora muzyki do serii Silent Hill.

Źródło: Eurogamer.net, PolskiGamedev

Poprzednio: Microsoft o krytyce Inside Xbox: Za bardzo rozbudziliśmy oczekiwania, to nasza wina

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze