Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Division - Najlepsze taktyki dla średnio zaawansowanych

Jak grać, by osiągać najwyższe poziomy doświadczenia.

Zatem pograliście już troszkę w The Division. Wiecie, że kiedy pod nogami postaci pojawia się czerwony krąg należy zrobić unik, a najlepszym miejscem na ostrzał przeciwników z miotaczami ognia są kanistry na plecach. Być może dorobiliście się paru fioletowych, a może nawet złotych przedmiotów i powoli zbliżacie się w kierunku maksymalnego, 30. poziomu doświadczenia.

Zapewne zauważyliście, że poziom trudności gry z czasem wyraźnie wzrasta. Droga do „trzydziestki" nie należy do bezstresowych spacerków. Będziecie musieli wiedzieć, kiedy należy zacisnąć zęby i pozostać za osłoną, a kiedy warto przeprowadzić otwarty szturm. Prezentujemy zestaw porad taktycznych, które pomogą w drodze do końcówki gry.

Wieżyczka - najlepszy przyjaciel Agenta

Wieżyczka jest jedną z najprzydatniejszych zdolności w grze. Dopilnujcie, aby przynajmniej jedna osoba w drużynie miała ją na wyposażeniu. Najważniejszym zadaniem wieżyczki nie jest zadawanie obrażeń, tylko dezorientacja wrogów. Przeciwnicy skupią na niej ogień i zaczną się zbliżać, dając graczom okazję do wycelowania paru precyzyjnych strzałów w głowę. Odpowiednio ustawiona wieżyczka może również przygwoździć wrogów ogniem zaporowym, uniemożliwiając zbliżenie się do drużyny.

Wiadoma rzecz: butle na plecach wrogów z miotaczami ognia to najlepszy cel

Sposób na snajpera

Gra snajperem jest bardzo satysfakcjonująca - obserwujemy pole bitwy z bezpiecznej odległości, likwidujemy wrogów czasami już pierwszym strzałem i budzimy strach w sercach przeciwników, zmuszając do krycia się za osłonami. Analogicznie, snajperzy są jednym z najbardziej kłopotliwych rodzajów złoczyńców, na jakich natkniecie się w grze - jednak i na nich znajdzie się sposób.

Kiedy snajperzy wychodzą z osłony, aby wymierzyć strzał okolica rozjaśnia się światłem przypominającym ogień pochodni. Skupcie na nich swój ogień, zanim zdążą oddać strzał, najlepiej z silnej broni precyzyjnej - kto snajperką wojuje od snajperki ginie. Snajperzy zadają wysokie obrażenia, należy eliminować ich jak najszybciej.

Jeśli nie macie pod ręką strzelca wyborowego, nie panikujcie - istnieje alternatywa. Gracz z lekkim karabinem maszynowym może przygwoździć snajpera gradem kul, otwierając towarzyszom drogę do zajścia kłopotliwego przeciwnika z flanki. Talent Przewaga taktyczna ułatwia przemieszczanie się pomiędzy osłonami zwiększając przy okazji zadawane obrażenia. Efekt się kumuluje, więc kiedy w końcu zbliżymy się do snajpera strzały będą tak potężne, że z łatwością się go pozbędziecie. Broń podręczna snajperów to zazwyczaj słabe pistoleciki, nie będą zatem stanowić wielkiego zagrożenia na krótki dystans.

Wrogowie atakują ze wszystkich stron? Spróbujcie się zabunkrować

Podczas walki z dużą liczbą przeciwników warto znaleźć łatwe do obrony miejsce, gdzie atak może nastąpić tylko z jednego, maksymalnie dwóch kierunków. Niech wrogowie przyjdą do was. Dobrym przykładem sytuacji tego typu jest wejście ciasnym korytarzem do pomieszczenia pełnego bandytów, a następnie wycofanie się do wspomnianego korytarza. Przeciwnicy podążą za wami i sami ustawią się w szeregu pod lufami karabinów. Pamiętajcie, aby przynajmniej jedna osoba w drużynie wyposażyła się w Pierwszą Pomoc. Trzymajcie się blisko aby leczyć się w tym samym momencie.

Wykorzystujcie elementy otoczenia

Walczycie na dużej otwartej przestrzeni? Ruszcie się z miejsca!

Jeśli w pobliżu nie ma żadnego łatwego do obrony, ciasnego miejsca, to prawdopodobnie znaleźliście się na dużej, otwartej przestrzeni, na przykład Times Square. W takich sytuacjach należy przyjąć odwrotną postawę - zamiast siedzieć w miejscu i grać, jakby było się w ciasnym korytarzu, wykorzystajcie teren, aby zdobyć przewagę. Niech jedna osoba osłania ogniem towarzyszy, kiedy ruszą w kierunku wygodniejszych pozycji strzeleckich (na przykład na dach) i zajdą przeciwników z flanki.

Przeciwnicy mają takie samo wyposażenie, co gracze

Komputerowi przeciwnicy bardzo szczodrze obdarowują agentów granatami. Jeśli pod nogami cały czas pojawiają się czerwone kręgi, sygnalizujące rychły wybuch, powinniście pomyśleć o wycofaniu się na większą, bezpieczniejszą odległość.

Obserwujcie znaczniki nad głowami wrogów. Ikonka granatu z licznikiem czasu sygnalizuje, że dany złoczyńca za chwilę rzuci granat - to idealny moment do strzału. Trafiony wróg upuści wybuchowy pocisk pod własne nogi. Oprócz ikonki granatu wypatrujcie klucza francuskiego. Pojawia się nad głowami bandytów stawiających wieżyczki - skupiajcie na nich całą siłę ognia. Wieżyczki zadają wysokie obrażenia, więc jeśli to możliwe, najlepiej jest w ogóle nie dopuścić do ich powstania.

Ikona granatu przy wrogu oznacza, że posiada przy sobie ładunki wybuchowe

Skupiajcie ogień na jednym, wspólnym celu

Ustalajcie z resztą drużyny, na kim skupicie ogień. Jeśli gracie, na przykład, w cztery osoby przeciwko czterem wrogom, walka skończy się znacznie szybciej, jeśli wszyscy będziecie strzelać do tych samych przeciwników zamiast prowadzić pojedynki 1 na 1. Punkty życia wrogów będą topnieć znacznie szybciej pod ogniem z czterech karabinów.

Im dłużej przeciwnicy pozostaną przy życiu, tym większe ryzyko, że zdążą skorzystać z zabójczych narzędzi i zdolności, schowają się za lepszą osłoną, zajdą z flanki itp. W potyczkach z bossami zawsze zostawiajcie go na koniec, najpierw eliminujcie mobki. Samotnego bossa bardzo łatwo zabić dzieląc się na dwie grupki i strzelając na zmianę z dwóch stron.

Parę ogólnych wskazówek

  • Wyróbcie w sobie nawyk wskrzeszania leżących na ziemi graczy - oczywiście po wcześniejszym upewnieniu się, że sami nie przypłacicie tego życiem.
  • Jeśli gracie z drużyną nie zachowujcie się jakbyście byli sami. Nikt nie lubi grać z osobami które samotnie odłączają się od grupy, idą w przeciwnym kierunku, nieostrożnie umierają, a potem proszę towarzyszy o wskrzeszenie - nie bądźcie samolubni.
  • Wkraczając na nieznany teren nie pociągajcie za spust kiedy tylko zobaczycie w oddali pierwszego przeciwnika. Jeśli widzicie przeciwnika, a on was jeszcze nie, to macie przewagę taktyczną. Wykorzystajcie ją. Zanim zaczniecie atak zbadajcie dokładnie teren, zlokalizujcie okoliczne skrzynki z amunicją i ustalcie kolejność zdejmowania celów.
  • The Division to gra z naciskiem na grę wieloosobową i kooperację, komunikacja głosowa jest zatem najlepszym sposobem planowania poczynań podczas gry z drużyną, ale niektórzy gracze zwyczajnie nie lubią korzystać z mikrofonu. Jeżeli się do nich zaliczacie - pamiętajcie o emotkach. Nie zastąpią mikrofonu i nie pozwolą zaplanować skomplikowanej akcji, ale lepsze to niż nic.

Powrót do spisu treści: The Division - Poradnik, Solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Tom Clancy's The Division

Video Game

Powiązane tematy
O autorze

Paweł Boroś

Contributor

Komentarze