Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tak wygląda Star Wars Jedi: Ocalały. Gameplay i potwierdzenie daty premiery

Cal Kestis z brodą.

Zgodnie z zapowiedziami, na gali The Game Awards zaprezentowano gameplay ze Star Wars Jedi: Ocalały. Otrzymaliśmy też potwierdzenie daty premiery, która wyciekła niedawno na Steamie: gra faktycznie zadebiutuje 17 marca 2023 roku, na PC, PS5 i Xbox Series X/S.

Respawn Entertainment ponownie pozwala wcielić się w znanego z „jedynki” Cala Kestisa, który nie jest już Padawanem, a doświadczonym Jedi, który ma w repertuarze nieco nowych sztuczek, pokazanych na gameplayu. Bohater ma też zarost, na co wielokrotnie zwracają uwagę komentujący internauci.

Materiał ujawnia, że gameplay nie przeszedł rewolucji, ale można to potraktować jako pozytywną informację. Star Wars Jedi: Upadły Zakon był chwalony zarówno przez graczy, jak i recenzentów, co jest niezłym osiągnięciem w przypadku tej marki. Eksplorację i walkę z pewnością można zaliczyć do elementów udanych.

Niosąc ze sobą wspomnienia i oczekiwania Zakonu Jedi, jego krucjata przeciwko Imperium stała się jeszcze bardziej niebezpieczna. Zbliżają się mroczne czasy. Z otaczającymi go wrogami nowymi i znajomymi, Cal będzie musiał zdecydować, jak daleko jest gotów się posunąć, by ocalić tych, którzy są mu najbliżsi” - czytamy w oficjalnym opisie przygotowanym przez EA.

Gra ma już kartę katalogową na Steamie, więc można przyjrzeć się chociażby wymaganiom sprzętowym. Ruszyły też zamówienia przedpremierowe - do wyboru edycja standardowa i deluxe, z bonusami cyfrowymi.

Read this next