Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Jedi 3 już powstaje - ujawnił aktor

Choć odszedł reżyser serii.

Aktor wcielający się w głównego bohatera serii Star Wars Jedi - Cala Kestisa - ujawnił, że pracuje już na trzecią częścią cyklu. Ta nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana, więc Cameron Monaghan - o nim mowa - zapewne wybiegł nieco przed szereg ze swoją wypowiedzią.

- Pracujemy nad trójką, co obecnie trwa - przyznał podczas panelu dyskusyjnego na imprezie Ocala Comic Con w ubiegły weekend, cytowany przez VGC. - To duże przedsięwzięcie i nie brakowało rozmów, ale mam nadzieję, że ostatecznie uda nam się przygotować coś bardzo fajnego.

To ostatnie zdanie może być nawiązaniem do faktu, że niedawno studio Respawn opuścił Stig Asmussen, reżyser dwóch poprzednich części Star Wars Jedi. Ten zawsze planował wydać serię jako trylogię, lecz - jak widać - założenia nie zrealizuje osobiście.

Poza tym nie znamy żadnych szczegółów na temat Star Wars Jedi 3. To oczywiście nie jest tytuł gry, lecz jedynie umowna nazwa. Pomimo odejścia kluczowego dewelopera, EA zapewniało w ubiegłym tygodniu, że cykl pozostaje w dobrych rękach i trwają dalsze prace nad Star Wars Jedi: Ocalały.

Asmussen dołączył do Respawn w 2014 roku, jako reżyser. Jego pierwszym projektem było właśnie udane Star Wars Jedi: Upadły zakon. Kontynuacja - z podtytułem Ocalały - była jeszcze lepsza, nie tylko pod względem jakości, ale zapewne także w sferze wyników sprzedaży.

- Zawsze chciałem zrealizować cykl jako pełną trylogię. Zastanawiałem się, jak możemy zabrać Cala i ekipę w nowe miejsca, poza tymi pokazanymi w pierwszej części - mówił Stig Asmussen jeszcze w marcu tego roku. Planował nawet zmianę silnika graficznego z Unreal Engine 4 na UE5, co być może faktycznie zostanie zrealizowane.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Star Wars Jedi: Survivor

Video Game

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze