Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tak się gra w Gran Turismo 7 na PS VR2. Jest też spora aktualizacja

Nowa SI, nowe auta, powrót kultowego toru i więcej.

Miłośnicy wyścigów i wirtualnej rzeczywistości mogą już zacierać ręce - Gran Turismo 7 w wersji na PS VR2 jest na ostatniej prostej, a rozgrywka wygląda fenomenalnie. Wydano też bogatą aktualizację gry.

Flagowe wyścigi PlayStation otrzymały aktualizację 1.29, która wprowadza wiele nowości, w tym wsparcie PS VR2 (tylko na PS5). Posiadacze najnowszych gogli Sony wykorzystają je we wszystkich trybach oprócz gry na podzielonym ekranie. Dodatkowo z poziomu garażu lub salonu samochodowego można dokładnie obejrzeć wszystkie modele aut w bardzo wysokiej jakości.

Można zmieniać tła, lokalizacje i oświetlenie jak w trybie fotograficznym, co dodaje jeszcze większego smaczku wirtualnym wycieczkom. To, jak działa salon VR możecie zobaczyć od 3:50 na materiale poniżej. Zaraz potem pojawiają się nieco dłuższe fragmenty rozgrywki. Trzeba przyznać, że z GT7 robi wrażenie w trybie VR i gotowe jest na jutrzejszą premierę sprzętu.

Gran Turismo 7 na PS5 otrzymało jeszcze jedną ważną nowość - zupełnie nową sztuczną inteligencję GT Sophy. Na razie technologię sprawdzimy w pojedynczym, ograniczonym czasowo wydarzeniu „Gran Turismo Sophy Race Together”, które potrwa do końca marca. Z SI zmierzymy się w serii czterech wyścigów o rosnącym poziomie trudności, w których pojawią się czterej rywale kierowani przez SI o zróżnicowanych umiejętnościach.

GT Sophy to SI stworzona przez Sony AI oraz Polyphony Digital z myślą o rzuceniu wyzwania nawet najlepszym graczom świata. Technologia pozwala kierowcom sterowanym przez komputer zachowywać się na torze w bardzo realistyczny sposób, a także cechuje się świetnymi umiejętnościami jazdy. Na szczęście GT Sophy dostosowano również do potrzeb mniej wprawionych graczy.

Aktualizacja 1.29 wprowadza też inne nowości, choćby widowiskowo odświeżony tor Grand Valley znany jeszcze z pierwszej odsłony serii czy nowe auta - Honda RA272 '65, Italdesign Exeneo Vision Gran Turismo (w dwóch wariantach: street i off-road), Citroën DS 21 Pallas '70, i Porsche 911 Carrera RS (901) '73. Pełny opis łatki znajdziecie na oficjalnym blogu PlayStation. Aktualizacja trafiła już na serwery.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Gran Turismo 7

PS4, PS5

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze